Golden Geek Award – planszowa mobilizacja!

Autor:

Kategoria:

Które gry zostaną w tym roku nagrodzone prestiżowym tytułem Golden Geek Award przez serwis Board Game Geek? Nie możemy doczekać się werdyktu użytkowników portalu, bo tak naprawdę to  ich głosy są decydujące. Ich, czyli…. nas! Dlatego zachęcamy do głosowania w jubileuszowej edycji, szczególnie kandydatów o polskich korzeniach.

Na kogo można oddać swój głos? Między innymi na mobilną grę BRASS, która została nominowana w kategorii Board Game Apps/Video Games. Planszową wersję BRASSA zaprojektował Martin Wallace – autor wielu bestsellerowych współczesnych planszówek. Mobilna wersja to efekt współpracy wydawnictwa gier planszowych PHALANX oraz firmy CUBLO. Projektowi patronuje sam Wallace.

Jeśli pragniecie wesprzeć polskie gry, pamiętajcie również o „Poprzez wieki” (tytuł nominowany w kategorii Najlepsza Gra 2-osobowa i Najlepsza Gra Karciana) i o drugiej edycji „Stronghold” autorstwa Ignacego Trzewiczka. Fani tego twórcy nie nie mogą przejść obojętnie obok nominacji „Atlantydów”, rozszerzenia gry „Osadnicy Narodziny Imperium”. Trzymamy kciuki!

Jak informuje Board & Dice, wśród nominowanych w kategorii Print & Play znalazła się także gra Agent Decker, która ukaże się nakładem wrocławskiego wydawnictwa.

Głosowanie  rozpoczęło się 4 marca i trwa do jutra. Szansę na zdobycie prestiżowego tytułu Gry Roku mają między innymi „7 cudów świata: Pojedynek”, „Blood Rage”, „Cywilizacja Poprzez Wieki” i „Mysterium”. Po pełną listę nominowanych gier zapraszamy na serwis Board Game Geek. Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy założyć konto w serwisie Board Game Geek, co wraz z głosowaniem nie powinno zająć więcej niż 5 minut. Pokażmy wszyscy jakie gry lubimy! Planszomaniacy: pomożecie?

Źródło: Phalanx Games, BGG

Agata Borowska
Agata Borowska
Jeśli nie gra w planszówki, prawdopodobnie spędza czas na rowerze. Na równi z jeżdżeniem po mieście na ostrym kole uwielbia indoor cycling – od kilku lat spełnia się jako instruktor. Pozostały wolny czas poświęca na Radio Uniwersytet i prowadzenie bloga.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

2 KOMENTARZE