Nowa mutacja zarazy – Plague Inc: The Board Game

Autor:

Kategoria:

Naukowcy donoszą, że kolejny wirus rozprzestrzenia się międzygatunkowo, a dokładniej mówiąc, między-platformowo. Plague Inc występujący dotychczas na urządzeniach mobilnych, przenosi się na planszę. W tym roku spodziewać się należy Plague Inc: The Board Game!

W grze Palgue Inc. w której ludzkość dotyka śmiertelna zaraza. Jednak w przeciwieństwie do popularnych scenariuszy, znanych choćby z takich gier jak Pandemia, tutaj nie ratujemy świata przed zagładą. Wręcz przeciwnie, naszym zadaniem jest stworzyć najbardziej śmiercionośny wirus. To genialne w swojej prostocie odwrócenie ról, zyskało niemałe uznanie wśród społeczności graczy. W jej cyfrową odsłonę grało już ponad 65 milionów graczy!

Nic więc dziwnego, że studio Ndemic Creations postanowiło wykorzystać cyfrowy sukces, by szukać możliwości rozwoju swojego „wirusa” także w innych przestrzeniach. Wybór padł na gry planszowe. Jeszcze w 2016 roku spodziewać się możemy premiery Plague Inc: The Board Game.

W Plague Inc: The Board Game gracze będą dążyli do jak najszybszego i najefektywniejszego rorzprzestrzeniania się własnego wirusa. Będą przy tym rywalizowali z wirusami pozostałych graczy. Na dzień dzisiejszy ciągle niewiele wiemy o samej grze planszowej. Z informacji w serwisie Board Game Geek możemy wyczytać, że w pudełku znajdziemy połączenie kilku mechanik: Area Control/Area Influence, Hand Management, Route/Network Building, Simulation, Take That, Tile Placement, Worker Placement. W rozgrywce będzie mogło wziąć udział 2-5 graczy i zajmować ma ona 45-75 minut.

Ciągle nie znany jest przewidywany termin ataku wirusa, ani tym bardziej, czy spodziewać się możemy jego polskiej mutacji…..

Źródło: BGG, Ndemic Creations

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ