G3 rozpoczyna planszową erę motoryzacji. Automobile

Autor:

Kategoria:

Konin to główny ośrodek Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego, w którego pobliżu powstał Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. To także bardzo ważny ośrodek wydawniczy gier planszowych. Niedługo stanie się on także ważnym ośrodkiem motoryzacyjnym. G3 rozpoczyna produkcję własnych Automobili!

Automobile. Początki motoryzacji (Kraftwagen), to jedna z zapowiedzi wydawniczych G3, która na półki sklepowe powinna trafić w czerwcu bieżącego roku. Przeniesie nas ona do początków XX wieku, kiedy to w Niemczech zaczynał rozkwitać przemysł motoryzacyjny. Aby wybić się ponad innych pionierów motoryzacji gracze będą musieli nieustannie przeprowadzać badania, żeby móc produkować coraz lepsze pojazdy i mocniejsze silniki, pamiętając przy tym o upodobaniach potencjalnych nabywców i konkurencyjnych cenach. Oprócz tego będą brali udział w pierwszych wyścigach Grand Prix, które przyniosą im prestiż i pieniądze.

Automobile Początki motoryzacji, to gra wydana w 2015 roku przez ADC Blackfire Entertainment GmbH, przeznaczona dla 2-4 graczy, w wieku od 12 lat, którego pojedyncza rozgrywka zająć powinna około 75 minut. Jej autorem jest  Matthias Cramer, znany z takich tytułów jak Rococo, Helvetia, Glen More, czy niedawno wydana przez Wydawnictwo Lucrum Games Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle.

Źródło: G3 Poland

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także