GRAMY – w co, gdzie, kiedy?

Autor:

Kategoria:

Już tylko miesiąc do wiosennej edycji Festiwalu Gier Planszowych GRAMY, największej i najlepszej planszówkowej imprezy w Polsce. Nadszedł czas aby przyjrzeć się temu kiedy, gdzie i w co będziemy mogli zagrać.

Wiosenna edycja odbędzie się w ostatni weekend maja (28-29) w hali Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę planszówkoManaiacy będą mogli zasiąść do stołów od godziny 10.00 i grać do godz. 18.00.

W trakcie imprezy będziecie mogli wybrać dla siebie pudło do gry spośród kilkuset tytułów!

…gramy w gry planszowe, od klasyki takiej jak Carcassonne, Dobble czy Wsiąść do Pociągu, aż po zupełne nowości, które niedawno ujrzały światło dzienne. W Festiwalowej wypożyczalni dostępnych będzie ponad 700 tytułów, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. W wyborze oraz tłumaczeniu zasad wspierać będą uczestników wolontariusze – Żółte Koszulki. Dostępna będzie także lista „20 gram” – lista sugerowanych
przez nas gier, które każdy powinien spróbować.

Listę wszystkich gier dostępnych podczas festiwalu, w tym gry z listy „20 gram”, znajdziecie na stronie www.festiwalgramy.com .

Wszyscy spragnieni turniejowych emocji również będą mieli w czym wybierać albowiem zaplanowanych zostało 10 turniejów. Będziecie mogli sprawdzić swoje siły w gry: Koty (Trefl), Kamienie w Kieszenie (REBEL.pl), Domek (REBEL.pl), Złoty interes (Trefl), Wyspa Skye (Lacerta), Wiewióry (REBEL.pl), MegaWojownicy (REBEL.pl), Splendor (REBEL.pl). 

Poza wyżej wymienionymi ośmioma turniejami, gracze będą mogli wziąć udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski w gry: Królestwo w budowie (REBEL.pl) oraz Santiago (Trefl).  

Przez cały weekend goście będą mogli odwiedzać specjalne stanowiska wydawnictw Trefl i Rebel.pl, które będą prezentowały swoje nowości i top produkty w promocyjnych cenach. Na stoiskach będzie można wygrać również nagrody w tradycyjnych już konkursach obiegowych.

Dla najmłodszych planszówkowiczów przygotowana zostanie strefa Poszukiwaczy Przygód, gdzie znajdą m.in. dmuchany zamek oraz matę sumo.

Wspólnie z organizatorami serdecznie zapraszamy!

Krzysztof Niziałek
Krzysztof Niziałek
Rach, ciach, trach! W pierwszej kolejności pudła z karciankami i kośćmi plądruje, bo szybkiej konfrontacji ciągle poszukuje i nad wyraz miłuje. Wytchnienia w rodzinnej kooperacji szuka, gdzie wspólnie z Lady J. i Małym Piratem przygody przeżywają i złym lordom brzydkie gęby obijają.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także