Gry z charakterem – nowości na wiosnę od Portal Games

0
NIET! / fot. Portal Games

Choć za oknami coraz więcej słońca, wydawnictwo Portal Games nie próżnuje i bynajmniej nie posyła wielbicieli planszówek na „zieloną trawkę”. W kwietniu i w maju na rynku pojawią się tytuły, na które czekają zarówno doświadczeni gracze jak i rozpoczynający swoją przygodę z planszą.

KWIECIEŃ

Prawie jak na froncie, prawie jak w Hollywood
Już 6 kwietnia niezwykła dwuosobowa gra wojenna, przebój z Kickstartera – Heroes of Normandie – wreszcie pojawi się w polskiej wersji językowej. Jej autorzy zawarli w niej wszystko, czego potrzeba, by rozgrywka była szybka, ekscytująca, pełna realizmu i niekłamanych emocji. Gracze, którzy wcielą się w role dowódców sił niemieckich oraz amerykańskich, otrzymają aż 10 różnych scenariuszy na starcia zbrojne, co sprawi, że poczują się niczym na froncie! A na pewno wezmą udział w bataliach jak na planie dobrego filmu wojennego.

Rączki, które budują cuda

Rączki złączki / fot. Portal Games
Rączki złączki / fot. Portal Games

Miłośnicy szalonych gier imprezowych znajdą ciekawą propozycję gry podczas festiwalu fantastyki Pyrkon. Jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym, by zbudować prawdziwy cud architektury, gra Rączki Złączki jest właśnie dla Was. Niech nie zwiedzie Was dziecięcy tytuł – tu liczyć się będzie zręczność, szybkość oraz wyobraźnia przestrzenna, by wraz z drużyną zbudować Koloseum, Łuk Triumfalny, Wieżę Eiffla ale także słynne polskie budynki!

Klasyczna karcianka w nowej odsłonie
Również w kwietniu swojej premiery doczeka się prawdziwa klasyka wśród gier trick-taking. Niet!, bo taki tytuł nosi trzecia kwietniowa propozycja od Portal Games, to klasyczna gra karciana, jednak pełna innowacyjnych rozwiązań. Wciąż zmieniające się kolory Atu, kolory Super Atu, liczby punktów za zebrane Lewy ale nawet… osoby z twojej drużyny – wszystko po to, by stworzyć jak najlepszy sojusz i wygrać nawet najzimniejszą wojnę.

MAJ

W maju wydawnictwo Portal Games prócz nowości, proponuje też kilka dodatków.

Osadnicy Narodziny Imperium: Trzej przyjaciele / fot. Portal Games
Osadnicy Narodziny Imperium: Trzej przyjaciele / fot. Portal Games

Osadnicy: Narodziny Imperium z nowym dodatkiem
Wielbicieli słynnej na całym świecie gry (a o takich nietrudno, bo to rewelacyjna gra rewelacyjna) ucieszy wiadomość o kolejnym pakiecie imperialnym Trzej przyjaciele z boiska, dzięki któremu gracze osiągać będą dodatkowe korzyści poprzez budowanie w Imperium zestawów trzech kart w jednym kolorze.

U.S Army vs. German Army
Ci, których wciągnęła (lub dopiero wciągnie) gra Heroes of Normandie, nie przejdą obojętnie obok dwóch dużych dodatków do tego tytułu. Zestawy U.S. Army Box oraz German Army Box wprowadzą do gry nowe jednostki amerykańskie oraz niemieckie a także nowych dowódców, bohaterów, bloczki rozkazów i dodatkowe kości.

Majowe nowości, których nie można przegapić

Bongo / fot. Portal Games
Bongo / fot. Portal Games

Pierwszy – Bongo autorstwa Bruno Faiduttiego („Cytadela”, „Maskarada” czy „Mistery of the Abbey”) to wciągająca gra familijna, w której poprzez rzuty kośćmi połączone ze spostrzegawczością i dedukcją gracze starają się sfotografować odpowiednie zwierzęta. Przyjemna propozycja dla fanów takich gier jak Duszki, Set czy Voodoo.

Drugi i jednocześnie ostatni majowy tytuł od Portal Games to gratka dla miłośników uniwersum Neuroshimy. 51. Stan: Master Set to nie jest zwykła gra. To legenda. Światową i równocześnie polską premierę tego prekursora Osadników: Narodziny Imperium zaplanowano na 25 maja.

Źródło: Portal Games