Jedziemy na BasCon!

Autor:

Kategoria:

Bascon 2016

BasCon 2016 / fot. Bytomska Gildia Fanów Fantastyki BASTYLION

Miło nam poinformować, że Przystanek Planszówka objął swoim patronatem BasCon – konwent miłośników gier planszowych. Już wkrótce pojawimy się w Bytomiu, gdzie z pewnością czeka na nas masa dobrej zabawy.

BasCon to cykliczny konwent, głównie skoncentrowany na grach planszowych. Organizatorzy nie ukrywają, że grupą docelową są miłośnicy nowoczesnych planszówek, ale również osoby, które dopiero chcą dołączyć do fascynującej przygody z nimi. A to wszystko w doborowym towarzystwie. Główną osią imprezy organizowanej przez Bytomską Gildię Fanów Fantastyki BASTYLION oraz Miejski Dom Kultury nr 1 w Bytomiu, będzie Games Room.

Podczas nadchodzącej edycji organizatorzy zaplanowali jednak kilka zmian oraz dodatkowych atrakcji. Po pierwsze, najbliższy BasCon trwać będzie dwa dni (dokładnie 7-8 maja). Po drugie, w programie imprezy planowane są konkursy z nagrodami. Mamy już potwierdzenie, że w trakcie wydarzenia zostaną rozegrane eliminacje do Mistrzostw Polski w „Królestwo w Budowie” oraz „Red7”.

A jak sami organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w Basconie?

Cień stwora ogromnego padł na bytomskie kamienice. Oto Bastylion, Wielki Jaszczur karmiący się Punktami Zwycięstwa ogłasza wydarzenie ku swojej chwale – BasCon – konwent planszówkowy!

Wszystkich śmiałków, którzy wystarczająco mężni są, aby przystąpić do rywalizacji, ugości 7 i 8 maja w swoim legowisku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.

BasCon to, między innymi: 

  • bogata wypożyczalnia gier i kilka komnat z miejscami przystosowanymi do planszówkowych zmagań,
  • giermkowie służący pomocą w wyjaśnianiu zawiłości zasad,
  • turnieje, w których zdobyć można najcenniejsze skarby,
  • karczmarze proponujący gościom napitki i domowe wypieki

Atrakcje będą zlokalizowane w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 znajdującym się przy ulicy Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom. My z pewnością się pojawimy 😉 Was wszystkich prosimy, podajcie dalej!

Więcej informacji na temat konwentu znajdziecie na Facebooku oraz stronie internetowej BasConu.

Źródło: informacja od Organizatorów

Wojciech "Wojti" Kowalski
Wojciech "Wojti" Kowalski
Kolekcjoner planszówek z Olkusza. Wierzy, że potrafią one zmieniać ludzi na lepsze. Gdy nie gra, prawdopodobnie siedzi i ogląda sport w telewizji, zajadając się żelkami lub jeździ na rowerze.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj