Oil City – nauka i planszówki w Toruniu

Autor:

Kategoria:

Oil City / fot. Małopolski Instytut Kultury
Oil City / fot. Małopolski Instytut Kultury

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki to wydarzenie, które ma na celu popularyzacje nauki i sztuki wśród mieszkańców Torunia i regionu. W tym roku odbędzie się po raz 16 i znajdzie się w nim silny akcent planszówko-edukacyjny. Będzie można zagrać w grę Oil City.

Gorączka czarnego złota – Oil City to ekonomiczna gra planszowa przygotowana przez Małopolski Instytut Kultury z Krakowa. Jej autorami są Sebastian Wacięga i Piotr Idziak, których niektórzy planszoManiacy kojarzyć mogą z Chłopską Szkołą Biznesu oraz grą Źródło. W ich najnowszej planszówce wcielamy się w dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców z Galicji, którzy działając w spółkach starają się rozwijać przemysł handlowy.

Na rozgrywki w grę Gorączka czarnego złota – Oil City, podczas Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, zaprasza Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt w celu zapisu chętnych osób. Prezentacja gry (poprzedzona krótkim wstępem historycznym dotyczącym Galicji, która była jednym z ważniejszych ośrodków przemysłu naftowego) przewidziana jest w następujących terminach:

  • 23.04. sob., godz. 14.30-16.00 i 17.00-19.00
  • 24.04.niedz., godz. 10.00-12.00

Osoby chętne proszone są o kontakt z Działem Edukacji Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu:

  • Tel. 056/622 89 43
  • e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl

Źródło: informacja prasowa od organizatora

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także