Kolejny plebiscyt, kolejne nominacje – Origins Award

Autor:

Kategoria:

Wprawdzie nowy rok, a co za tym idzie także nowy sezon wydawniczy na dobre się już rozkręcił, to wciąż w pewien sposób pozostajemy przy zeszłorocznych produkcjach. I dobrze, bo pod tym względem to był naprawdę dobry okres, a jego zwieńczeniem są wciąż trwające podsumowania.

Kolejnym tego typu plebiscytem jest nagroda przyznawana przez The Academy of Adventure Gaming Arts&Desing. Organizacja ta zrzesza profesjonalistów promujących innowacyjne i nowoczesne metody projektowania oraz produkcji gier. Po raz pierwszy nagrody zostały przez nią przyznane w 1990 roku. W ubiegłym roku laureatami zostały m.in. takie produkcje jak Szeryf z Nottingham, czy Splendor. Także i w tym roku Akademia planuje wyróżnić gry w kilku kategoriach m.in. Najlepszej Gry, Najlepszej Gry Karcianej, Najlepszej Mini-gry, czy Najlepszej Gry Rodzinnej.

W najważniejszej kategorii nominowane zostały następujące produkcje:

  • Champions of Midgard
  • La Granja (W Polsce wydana przez „G3”)
  • Nowy York 1901 (W Polsce wydana przez Wydawnictwo „Bard”)
  • Orleans
  • Star Wars: Imperial Assault

Pełną listę kandydatów do zwycięstwa w poszczególnych kategoriach można przeczytać na stronie Akademii.

Z naszej strony możemy tylko dodać, że nie możemy się już doczekać możliwości sprawdzenia wszystkich wymienionych pozycji!

Źródło: originsawards.net

Wojciech "Wojti" Kowalski
Wojciech "Wojti" Kowalski
Kolekcjoner planszówek z Olkusza. Wierzy, że potrafią one zmieniać ludzi na lepsze. Gdy nie gra, prawdopodobnie siedzi i ogląda sport w telewizji, zajadając się żelkami lub jeździ na rowerze.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także