Angielski z tajemnicami. Premiera gamebooka „Enigmas”

Autor:

Kategoria:

Jeżeli szukasz sposobu na połączenie przyjemności, czyli spędzania czasu z grami oraz konieczności, bo szybko musisz przygotować się do egzaminu z języka obcego albo szukasz sposobu na jego szybkie podszlifowanie, wydawnictwo Edgard przygotowało coś dla Ciebie…

Na polskim rynku ukazała się dwa gamebooki: Enigmas oraz Near Death Experience, oba autorstwa Kevina Hadleya. Są to interaktywne gry książkowe z serii „Angielski Gamebook z ćwiczeniami”.

To od Ciebie będą zależały losy bohatera książki Enigmas, bo to właśnie Ty podejmujesz kluczowe decyzje. Możliwości jest wiele – od wysłania w podróż po Ukrainie, przez zdobywanie Złotego Niedźwiedzia w Berlinie, aż po poszukiwanie…UFO. Przy okazji zgłębiasz tajniki żywego angielskiego, jego gramatykę i wzbogacasz swoje słownictwo. W Near Death Experience niepozorne zdjęcie może skierować twe kroki w świat berlińskiej bohemy, szemrane kręgi złodziei dzieł sztuki, szeregi amazońskiej partyzantki a może w ramiona pięknej Hinduski…?

Tak Enigmas od wydawnictwa Edgard wygląda w środku: link. Pozycja polecana szczególnie dla osób ze znajomością języka na poziomie A2-B1, a osoby szukające czegoś na wyższym poziomie (B2-C1) powinny sięgnąć po Near Death Experience: link

Źródło: Wydawnictwo Edgard

Anna "Firebird" Ciechanowska
Anna "Firebird" Ciechanowska
Kulturoznawczyni. Feministka. Cyklistka. Wegetarianka. Uwielbia strzygi, wampiry, wodniki i inne demony. Aha, i koty. Koty też uwielbia. Sama stopniowo próbuje upodobnić się do zombie (jak twierdzą złośliwcy), a przynajmniej do bohatera „Illustrated Man” Bradbury’ego (też złośliwcy). Nadużywa ironii, sarkazmu i czarnego humoru, a w kolejce po talenty dyplomatyczne była zbyt uprzejma i zabrakło. Jak nie gra, to pewnie coś ogląda, czyta albo słucha muzyki. Z niewiadomych powodów zwykle jest to dość krwiste, a jeśli chodzi o ostatnie – głośne.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także