Znamy najlepsze gry 2016 według Mensa Select

Autor:

Kategoria:

Wśród wielu nagród przyznawanych w środowisku gier planszowych jedną z bardziej znanych z całą pewnością jest wyróżnienie Mensa Select . Znamy już zwycięzców Mind Games 2016!

Mensa to największe i najstarsze stowarzyszenie zrzeszające ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. W ramach swojej działalności od 1990 roku przyznaje ono nagrody dla najbardziej oryginalnych i najlepiej zaprojektowanych gier planszowych. Każdego roku wyróżnienie przyznawane jest dla pięciu tytułów.

W tym roku zwycięzcami są:

Tylko jedna z nich, Nowy Jork 1901, doczekała się dotychczas polskiego wydania (przez Wydawnictwo Bard). Pozostałe są raczej mało znane polskim graczom. Wśród pozostałych zwycięzców moją szczególną uwagę przykuł Favor of the Pharaoh, który jest reimplementacją gry kościanej To Court the King wydanej w 2006 roku, która na rynku wtórnym potrafi osiągać naprawdę wysokie ceny. Jest to niezwykle przyjemna gra kościana, którą wypróbować możecie grając online w serwisie internetowym yucata.de.

Waszym zdaniem, czy przyznanie nagrody może wpłynąć na wydanie, którejś z powyższych gier na polskim rynku?

Źródło: Mensa

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także