Impuls – nadchodzi polska edycja gry

Autor:

Kategoria:

Impuls został bardzo dobrze przyjęty przez graczy na całym świecie za sprawą Asmadi Games i ich angielskiej wersji gry. Jeśli wszystko się powiedzie, gra autorstwa Carla Chudyka trafi na stoły polskich graczy.

Wydawnictwo Czacha Games przejęło na swoje barki skontaktowanie się z autorem fanowskiej wersji gry (Zakiem Eidsvoogiem) i pozyskanie licencji, by móc zaprezentować wyjątkowe wydanie „Impulsu”. Polscy gracze będą mogli grać w „Impuls” obdarzony nową szatą graficzną oraz poprawionymi elementami gry.

Edycja polska ma różnić się niemal w każdym elemencie od edycji angielskiej. Zmieniono rozmiar pudełka,  dopracowano plansze graczy oraz planszę punktacji i stworzono całkiem nową instrukcję, z przykładami i dokładnymi opisami działania poszczególnych kart.

Co znajdziemy w pudełku? 108 kart, 6 Planszy Graczy, Plansza Punktacji, 78 plastikowych figurek Rakiet oraz instrukcje. Jak czytamy na portalu wspieram.to, karty tej gry reprezentują wycinek kosmosu (mapy), minerały oraz typy akcji, jakie można wykonać. Poza tym do dyspozycji mamy sześć Centrów Dowodzenia, czyli plansz graczy. Każda z nich reprezentuje inną Rasę z unikalną technologią startową. Oprócz tego każdy z graczy ma do dyspozycji 13 rakiet w jednym wybranym przez siebie kolorze. Co ciekawe mają one podwójne zastosowanie – kiedy stoją, są transportowcem, a kiedy leżą, są krążownikiem. Ten opis daje impuls, by spróbować!

Cel podstawowy kampanii to 30 000 zł.  Pozwoli ona na wydrukowanie polskiej edycji gry w najlepszej możliwej jakości i dostarczenie jej wszystkim wspierającym najpóźniej w lipcu 2016.  Jeżeli kwota zostanie przekroczona, wspierający mogą liczyć na sztywne tekturowe Plansze Graczy oraz Punktacji oraz dodatkowe karty. Jest również szansa na otrzymanie gadżetów związanych z tytułem. Szczegóły na wspieram.to! Do końca akcji pozostało 25 dni.

Źródło: wspieram.to

Agata Borowska
Agata Borowska
Jeśli nie gra w planszówki, prawdopodobnie spędza czas na rowerze. Na równi z jeżdżeniem po mieście na ostrym kole uwielbia indoor cycling – od kilku lat spełnia się jako instruktor. Pozostały wolny czas poświęca na Radio Uniwersytet i prowadzenie bloga.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także