Kwadrans potworności od Egmontu

Autor:

Kategoria:

Egmont, wydawnictwo zazwyczaj kojarzone z grami rodzinnymi, które stworzyło Krainę Planszówek, miejsce idylliczne, pełne radości, spokoju, rodzinnej integracji. Jednak już niedługo, 17 maja, obraz ten ulegnie zmianie… Wtedy to na półki sklepowe trafią dwie nowości od Egmontu: Potwory w Nowym Jorku oraz Zombie 15!

To, że życie gracza nie zawsze jest łatwe, część z nas mogła przekonać się już wcześniej. A to stojąc w korkach w ramach Rush Hour, a to podczas rozgrywek w Potwory w Tokio. Jednak to był zaledwie przedsmak wyzwań jakie czekają na nas w Krainie Planszówek. Niebawem przyjdzie nam stoczyć bój o Nowy Jork, walcząc przeciwko potworom jak i wojsku, które przywita nas czołgami i samolotami. Nareszcie na polski rynek trafi kontynuacja ciepło przyjętej gry Richarda Garfielda w której z Tokio przeniesiemy się do miasta, które podobno nie śpi. Potwory w Nowym Jorku to gra dla 2-6 osób dla osób od 10 roku życia. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 169,90 zł.

Jeżeli po rozgrywce w Potwory w Nowym Jorku wasz poziom adrenaliny będzie zbyt niski, macie szanse stawić czoła hordom zombie w kooperacyjnej grze Zombie 15. Skoro już jesteście tymi szczęśliwcami, którzy przeżyli, czas zacząć współpracować eksplorując budynki, walcząc ze szwendaczami, szukając broni i żywności. I nie będzie tu czasu na obmyślanie strategii – trzeba będzie zdać się na swój instynkt, gdyż na wykonanie wszystkich zadań będzie tylko 15 minut o czym przypomina ścieżka dźwiękowa znajdująca się na dołączonej płycie. Zombie 15 to 15 scenariuszy rozgrywki, ponad 100 figurek, proste zasady… Sugerowana cena detaliczna gry duetu (Guillaume Lemery, Nicolas Schlewitz) to 299,90 zł.

Myślę, że nie tylko ja będę miał ochotę udać się do pełnej potworności krainy planszówek. Przynajmniej na kwadrans….

Źródło: informacja prasowa od Wydawcy

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także