Nie bądź lama! Sprawdź Lamokrady od MASA Games na PolakPotrafi.pl

0
Lamokrady / fot. MASA Games

Ten tytuł musiałam przeczytać kilka razy, nim zrozumiałam (wczesna godzina, przed pierwszą kawą, deszcz – tym się spróbuję usprawiedliwić…). Lamokrady. LAMOKRADY??? Aaaa, dobra, już rozumiem 😉

Słowo-klucz – LAMA

W autorskiej grze, za którą odpowiada MASA Games, 2-6 graczy w wieku nawet od 6 lat wcieli się na 30-45 minut w… hodowców Lam, Alpak i Gwanako (jeśli się nie orientujecie, to te ostatnie podobno są przodkami lam. Ja nie wiedziałam). Gracze tworzą swoje własne prywatne stada lam (kto nie marzy o stadzie lam???), im bardziej do siebie podobnych, tym lepiej punktowanych. Żeby nie było zbyt miło i spokojnie, gracze mogą przy pomocy tytułowych Lamokradów podkradać lamy z cudzych hodowli, w zamian podrzucając kaczuszkę, która prócz tego, że jest urocza, skutecznie utrudnia drogę do zwycięstwa. W razie potrzeby z pomocą przyjść może sam Dalajlama, będący swoistym jokerem.

Nie ruszać się! To LAMONAPAD!

W grze dostępne są dwa mechanizmy kradzieży: Lamokradzież – wymagająca szybkości, refleksu i skupienia podczas ruchów innych uczestników rozgrywki, tak, aby przechwycić potrzebną kartę oraz Lamonapad – polegający na kradzieży z ręki wybranego przeciwnika konkretnej karty, ale tylko jeśli potrafimy ją nazwać i odgadnąć, że gracz ma ją na ręce.

Talia złożona z aż 150 kart przyciąga przyjemnymi, zabawnymi grafikami. Wydaje się być prosta, lekka i przyjemna. Czy taka jest w rzeczywistości? Obejrzyjcie przykładową rozgrywkę:

Sami autorzy gry piszą:

Nasza gra to świetny wybór zarówno dla wprawionych jak i okazjonalnych graczy. To lekka, imprezowa karcianka, doskonały wybór na rozkręcenie planszówkowego wieczoru lub na popołudnie spędzane z rodziną. Hodując i lamokradując będą bawić się wybornie zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla najmłodszych graczy przygotowujemy opcjonalną, mniej zaawansowaną wersję rozgrywki.

Brzmi dziwnie, zwariowanie? Trochę 😉 Ale jednocześnie propozycja wydaje się być wyjątkowo niebanalna, oryginalna i godna uwagi. A przede wszystkim wsparcia. Kampania gry Lamokrady na PolakPotrafi.pl ruszyła 9 maja i potrwa do 18 czerwca. W zamian za wsparcie w kampanii otrzymać można egzemplarze gry oraz różne dodatki i gadżety związane z Lamokradami!

Zajrzyjcie na PolakPotrafi.pl/lamokrady oraz na fanpage gry na Facebooku.

Więcej niż jedno zwierzę…
PS. Przepraszam wszystkich za to, że moje pierwsze skojarzenie pobiegło w stronę pamiętnego odcinka Familiady…
– Więcej niż jedno zwierzę to…?
– Owca?
– Jeszcze raz. Więcej niż jedno zwierzę to…?
– Lama?

Źródło: informacja prasowa od Wydawcy