„This War of Mine: The Board Game” nadchodzi!

Autor:

Kategoria:

Ten news miał być zachętą do wsparcia wydania This War of Mine: The Board Game na Kickstarterze. Okazało się jednak, że miłośników gry komputerowej 11 bit Studios jest tak dużo, że wystarczyły zaledwie trzy godziny, aby zebrać wymaganą kwotę i to ze sporą górką! Pozostaje zatem wszystkim twórcom po prostu pogratulować sukcesu.

Za wersję planszową odpowiadają między innymi projektant Michał Oracz (Neuroshima Hex) oraz scenarzysta Jakub Wiśniewski (Dying Light). Na czym polega fenomen tego tytułu? This War of Mine opowiada o przetrwaniu w czasie wojny z perspektywy cywila-ofiary wojny. To rzadkość, gdyż większość gier wojennych zakłada perspektywę żołnierza i w wielu wypadkach sprowadza się do „biegania i zabijania”. Zadaniem gracza w TWOM:TBG jest przeżyć w trudnych, wojennych warunkach, co niejednokrotnie zmusza do dokonywania trudnych, niejednoznacznych moralnie decyzji przy zdobywaniu żywności czy poszukiwaniu schronienia. Gra dedykowana jest dla od 1 do 6 graczy pełnoletnich, jednak z możliwością dostosowania jej dla graczy młodszych (14+), a rozgrywka zajmuje od 45 do 120 minut. W pudle znajdziemy ponad 430 kart i tokenów, a oprócz tego dziennik, mapy i figurki.

Gra zostanie na pewno wydana w języku angielskim. O tym, czy powstaną inne wersje zdecyduje liczba zamówień z określonych krajów (lub obszarów językowych), zaś próg rentowności został ustalony na 500 „pudeł”. Wstępnie rozważane jest wydanie wersji polskiej, niemieckiej i hiszpańskiej, jakkolwiek nie jest wykluczone, że „This War of Mine” zostanie przetłumaczona również na inne języki. Szczegóły akcji oraz o wariantach wsparcia projektu (pomimo wszystko nadal jest to możliwe!) przeczytasz tutaj. Ci, którzy zdecydują się wesprzeć inicjatywę, w swoim pudle znajdą dodatkowe elementy (karty, figurki).

Źródło: Kickstarter

Anna "Firebird" Ciechanowska
Anna "Firebird" Ciechanowska
Kulturoznawczyni. Feministka. Cyklistka. Wegetarianka. Uwielbia strzygi, wampiry, wodniki i inne demony. Aha, i koty. Koty też uwielbia. Sama stopniowo próbuje upodobnić się do zombie (jak twierdzą złośliwcy), a przynajmniej do bohatera „Illustrated Man” Bradbury’ego (też złośliwcy). Nadużywa ironii, sarkazmu i czarnego humoru, a w kolejce po talenty dyplomatyczne była zbyt uprzejma i zabrakło. Jak nie gra, to pewnie coś ogląda, czyta albo słucha muzyki. Z niewiadomych powodów zwykle jest to dość krwiste, a jeśli chodzi o ostatnie – głośne.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj