Galakta zamyka złodziei w pudle!

Autor:

Kategoria:

Wydawnictwo Galakta nie próżnuje, ogłaszając kolejne niezwykle interesującą grę. Tym razem gracze będą mieć okazję wcielić się w rolę złodziei.

Wiek Złodziei (Age of Thieves) pozwoli nam się wcielić w rolę mistrzów tego, nie do końca legalnego, fachu, którzy postanowią ukraść cenny Klejnot Cesarzy. Zadaniem graczy będzie nie tylko zdobycie tego drogocennego skarbu ale też i ujście z życiem. Urozmaiceniem gry ma być sześć różnych postaci złodziejów z unikatowymi umiejętnościami.

Wiek Złodziei to nietypowa jak na grę turową planszówka, przeznaczona dla 2 do 4 graczy. W jej trakcie wszyscy uczestnicy jednocześnie będą w tajemnicy wybierać spośród dostępnych kart kolejne działania. Akcje zostaną wykonane w zależności kolejności przypisanych punktów akcji – te które mają ich więcej, uruchomią się przed tymi z mniejsza ilością. Gracz musi nie tylko brać pod uwagę to, co mogą zrobić przeciwnicy, ale także ile mają punktów akcji i ile punktów powinien przyznać swoim kartom, by jego starannie opracowany plan się powiódł.

Dzieje się i to sporo na rynku planszówek! Wygląda na to, że nadchodzi kolejny tytuł, który przyciągnie graczy zarówno tematyką jak i oprawą graficzną. Czekamy z niecierpliwością na więcej informacji dotyczących mechaniki Wieku Złodziei. Lecz już czujemy, że rozgrywka przyniesie nam wszystkim sporo satysfakcji.

Źródło: Galatka

Wojciech "Wojti" Kowalski
Wojciech "Wojti" Kowalski
Kolekcjoner planszówek z Olkusza. Wierzy, że potrafią one zmieniać ludzi na lepsze. Gdy nie gra, prawdopodobnie siedzi i ogląda sport w telewizji, zajadając się żelkami lub jeździ na rowerze.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także