Wielka Wystawa Dinozaurów, czyli ruszamy na wykopaliska i na wspieram.to

0

Kto choć przez chwilę w swoim życiu nie fascynował się prehistorią, dinozaurami i teoriami związanymi z ich wyginięciem, niech pierwszy rzuci… skamieliną. Jeśli do tego kiedykolwiek przemknęło Wam przez myśl marzenie o pracy paleontologa – to będzie gra idealna dla Was.

24 maja w samo południe na portalu wspieram.to rozpoczęła się kampania crowdfundingowa gry Wielka Wystawa Dinozaurów wydawnictwa Cube Factory of Ideas. Jest to polska wersja gry The Great Dinosaur Rush.

„Wojna o kości”

Wielka wystawa dinozaurów / fot. Cube Factory of Ideas
Wielka wystawa dinozaurów / fot. Cube Factory of Ideas

Fabuła gry Wielka Wystawa Dinozaurów nawiązuje luźno do wyjątkowo interesujących wydarzeń z okresu „Wojny o kości”, kiedy to dwóch amerykańskich paleontologów zaciekle rywalizowało ze sobą w odkrywaniu skamielin. Podobno wszystko zaczęło się w chwili, gdy jeden z naukowców wytknął publicznie drugiemu błędy w rekonstrukcji szkieletu prehistorycznego zwierzęcia (miał umieścić czaszkę na końcu ogona…) Niemniej owe czasy Wojny o kości obfitowały w liczne podstępy, sabotaże i naprawdę bezwzględną rywalizację. I takich elementów również nie zabrakło w Wielkiej Wystawie Dinozaurów – lekkiej, rodzinnej a jednocześnie głębokiej grze strategicznej.

Wielka Wystawa Dinozaurów to nic innego jak wydobywanie skamielin dinozaurów i rekonstrukcja ich szkieletów dla celów muzealnych. Gra z jednej strony pozwala puścić wodze fantazji i pokazać światu okazy, o jakich nikomu się nie śniło, ponieważ kości układać można z pełną dowolnością, jednak z drugiej strony – nagradza za tworzenie szkieletów zgodnych z tymi należącymi do prawdziwych gadów.

Wielka wystawa dinozaurów / fot. Cube Factory of Ideas
Wielka wystawa dinozaurów / fot. Cube Factory of Ideas

„Łapy precz od szkieletu!”

Gracze-paleontolodzy będą rzecz jasna rywalizować. Oczywiście możliwy jest wybór pokojowej strategii, jednak trzeba mieć się zawsze na baczności. Przeciwnicy na pewno wykorzystają każdą okazję, by w odpowiednim momencie zaatakować. Nie cofną się przed niczym, by prześcignąć swych rywali w odkryciach wielkich gadów.

Wszystkie chwyty są dozwolone – można kraść znaleziska rywali, zastawiać na nich zasadzki, używać dynamitu… Jednak jeśli brudne zagrywki wyjdą na jaw, reputacja paleontologa legnie w gruzach, nawet jeśli jego odkrycia były niezwykłe.

Wielka wystawa dinozaurów / fot. Cube Factory of Ideas
Wielka wystawa dinozaurów / fot. Cube Factory of Ideas

Halo! Zobaczymy wreszcie jakiegoś dinozaura?

Wielka Wystawa Dinozaurów to polskie tłumaczenie tytułu Great Dinosaur Rush, gry, która została ufundowana dzięki Kickstarterowi. Czy ten sukces uda się powtórzyć na polskim rynku? My trzymamy kciuki, bo tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie.

Zbiórka na portalu wspieram.to/WielkaWyprawaDinozaurow trwa od południa 24 maja do południa 23 czerwca! Warto tam zajrzeć. Im szybciej, tym lepiej, bo na najszybszych wspierających czekają oferty specjalne!

Więcej szczegółów i aktualnych informacji na stronie kampanii oraz na Facebooku.

A zatem wszyscy do wykopalisk i na wspieram.to!

Źródło: informacja prasowa od Wydawcy