Origins ogłosiło zwycięzców!

Autor:

Kategoria:

The Academy of Adventure Gaming Arts&Desing kolejny rok z rzędu ogłasza zwycięzców nagrody Origins. W kwietniu informowaliśmy o nominacjach, komu przypadł laur zwyciestwa w poszczególnych kategoriach?

Orgins Award ma już długą historię. Wśród tytułów, które w ubiegłych latach otrzymały nagrodę znaleźć można m.in. takie tytuły jak Osadnicy z Catanu, Munchkin, Ticket to Ride, Space Hulk, Bang!, Trains, Love Letters, Lords of Waterdeep i wiele, wiele innych. Orgins przez lata zmieniało swoją formułę raz to poszerzając, raz zmniejszając liczbę kategorii.

W tym roku nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach:

  • najlepsza gra planszowa;
  • najlepsza gra karciana;
  • najlepsza gra familijna
  • najlepsza gra figurkowa;
  • najlepsza gra kolekcjonerska;
  • najlepsze akcesoria do gier;
  • najlepsza gra RPG.

Nawet jeżeli nagroda bardziej oddaje preferencje rynku amerykańskiego, jej przyznanie jest wydarzeniem obok którego ciężko przejść obojętnie. Bo czyż rynek planszówek nie jest coraz bardziej zglobalizowany? Komu zatem przypadł laur zwycięstwa? Oto lista laureatów:

GRA ROKU
TAJNIACY

NAJLEPSZA GRA PLANSZOWA
Star Wars: Imperial Assault

NAJLEPSZA GRA KARCIANA
7 Cudów Pojedynek

NAJLEPSZA GRA FAMILIJNA
Tajniacy

NAJLEPSZA GRA FIGURKOWA
Star Wars Armada

NAJLEPSZA GRA KOLEKCJONERSKA
DC Comics Dice Masters: War of Light

NAJLEPSZA AKCESORIA
Castle Panic: The Dark Titan

NAJLEPSZA GRA RPG
Star Wars: Force and Destiny

Gratulujemy autorom i wydawcom zwycięskich tytułów. Amerykańskie nagrody już rozdane, zatem pozostaje czekać na te ze starego kontynentu czyli Spiel des Jahres i naszą polską nagrodę Gry Roku. Komu przypadną?

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także