Znamy zwycięzców niemieckiej nagrody Gry Roku

Autor:

Kategoria:

Spiel des Jahres… Nawet jeżeli niewielu graczy śledzi kiedy, przez kogo i gdzie jest przyznawana jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży gier, to już jej wyniki bardzo często stają się tematem różnego rodzaju analiz, rozmów, plotek. Dziś jest właśnie ten dzień, kiedy oczy planszowego środowiska skierowane są w stronę Berlina…

Na tegorocznej ceremonii wręczenia nagród sala zajęte były wszystkie miejsca dostępne na sali. Przypomnijmy, że do nagrody nominowane zostały następujące tytuły:

  • w kategorii Gry Roku (Spiel des Jahres):Tajniacy , Karuba i Imhotep;
  • w kategorii Zaawansowanej Gry Roku (Kennerspiel des Jahres): Wyspa Skye, Pandemia Legacy oraz TIME Stories

A oto zwycięzcy:

Gra Roku

tajniacy_3d_cover.194586.800x0

Zaawansowana Gra Roku

wyspa-skye-pudelko-3d.129243.800x0

Gratulujemy autorom i wydawcom zwycięskich tytułów. Myślę, że dla wydawnictw Rebel.pl i Lacerta to doskonały początek tygodnia. Przypominamy, że nagroda jest także przyznawana w kategorii Kinderspiel des Jahres (Dziecięca Gra Roku). Jej wyniki zostały ogłoszone już wcześniej, a laur przypadł grze Stone Age Junior.

Nagroda przyznawana jest przez krytyków gier z krajów niemieckojęzycznych. W tym roku w skład jury Spiel des Jahres i Kennerspiel des Jahres weszły następujące osoby: Udo Bartsch Karsten Grosser, Martin Klein, Tom Felber, Wieland Herold, Chris Mewes, Guido Heinecke Sandra Lembergera Bernhard Löhlein.

Jury Spiel des Jahres / fot. Spiel des Jahres
Jury Spiel des Jahres / fot. Spiel des Jahres

Odliczanie nagród dla gier wydawnych w ubiegłym roku powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze polska edycja Gry Roku, której wyniki zostaną podane podczas jesiennej edycji Festiwalu GRAMY!

Źródło: Spiel des Jahres

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także