2 Pionki przy kawie w Istanbule

Autor:

Kategoria:

Mokka, czyli espresso z dodatkiem mleka, czekolady, bitej śmietany i cynamonu. Podobno doskonały napój dla podniebienia kawoszy. Umiejętnie przygotowana zaowocować może napiwkiem dla baristy. Mokka i bakszysz… idealny dodatek do uczty planszomaniaków!

Mokka i Bakszysz to pierwszy dodatek do doskonałej gry familijnej Istanbul, wydanej przez Wydawnictwo Portal w ramach linii wydawniczej 2 Pionki. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji pobiegać po bazarze w Stambule, koniecznie przeczytajcie recenzję gry, którą opublikowaliśmy na Przystanku Planszówka. Przypomnę tylko, że tytuł ten otrzymał prestiżową nagrodę Kennerspiel des Jahres w 2014 roku.

Mokka i Bakszysz to rozszerzenie, które wprowadza kilka nowych elementów do rozgrywki w Istanbul. W pudełku znajdziemy:  nowe płytki Lokacji, żetony Tawerny, karty bonusowe, karty Gildii, specjalne drewna prezentujące Worki z Kawą, żetony Bakszysz, Blokada i żeton Właściciela Blokady, Handlarz Kawy i dodatkowe Rubiny.

Istanbul: Mokka i Bakszysz / fot. Portal Games
Istanbul: Mokka i Bakszysz / fot. Portal Games

Dodatek nabyć można w przedsprzedaży w sklepie Wydawnictwa Portal, a do regularnej sprzedaży trafić powinien już w przyszłym tygodniu.

Nie jestem kawoszem i zamiast różnorakich odmian kawy wolę sięgnąć po tykwę z Yerba Mate, ale przyjemność jaką sprawia mi obcowanie z Istanbulem i wysokie noty użytkowników rankingu BGG sprawiają, że jest to (kolejny!) tytuł, który trafia na listę „Must Have”. Widać i yerboholika czasem można skusić na filiżankę kawy….

Źródło: 2 Pionki

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także