Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec… w cyfrowej odsłonie

Autor:

Kategoria:

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników e-planszówek. Już jutro, 9 sierpnia, swoją premierę będzie miała cyfrowa wersja gry Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec.

Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec (Agricola – All Creatures Big and Small) to jedna z ciekawszych gier strategicznych dla dwóch osób. Brak losowości, proste zasady i krótki czas rozgrywki sprawiają, że od kilku lat systematycznie wraca ona na stoły graczy. Jeżeli jeszcze nie zetknęliście się z tą grą Uwe Rosenberga, zachęcam do posłuchania naszej audycji na jej temat.

Już jutro, „mała Agricola” trafi do cyfrowej dystrybucji. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest niemieckie studio Digidiced, które na swoim koncie ma już dwie cyfrowe adaptacje: Le Havre: The Inland Port oraz Patchwork. Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec, dostępne będzie na trzech platformach: Windows 10, iOS oraz Android. Gracze będą mieli możliwość rozgrywek z AI , a także w trybie croff-platform multiplayer. Cena aplikacji wynosić ma około 5 Euro. Za dodatkową opłatą dostępne ma być rozszerzenie Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec – Jeszcze więcej budynków do zwierzyńca.

Biorąc pod uwagę jakość wcześniejszych konwersji gier planszowych przygotowywanych przez Digidiced i szybkość ich reakcji na zgłaszane problemy, myślę, że możemy spodziewać się kolejnej bardzo dobrej e-planszówki. Trailer i screeny pokazują, że sposób organizacji interfejsu gry jest niemal identyczny z tym z poprzednich gier. I choć pojawią się pewnie zarzuty pójścia na łatwiznę, może czasem nie ma co zmieniać tego co dobrze działa?

Źródło: iOS BGG

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także