Alhambra tuż tuż…

Autor:

Kategoria:

Jeszcze w sierpniu, nakładem wydawnictwa Rebel.pl ukaże się gra, która powinna usatysfakcjonować każdego miłośnika planszowej klasyki: Alhambra. 

Przyznaje, lubię sięgać po starsze gry z gatunku gier euro. Pomimo iż nowości nie brakuje, co jakiś czas wracam do takich gier jak Carcassonne, Tikal, czy też mniej popularnych jak Oregon. Dlatego pod koniec lutego 2015 roku z wielkim entuzjazmem przyjąłem zapowiedź Wydawnictwa Rebel.pl o pracach nad polską edycją Alhambry. Premiera się mocno przesunęła, jednak jeszcze w sierpniu gra powinna pojawić się na stołach graczy.

W kategoriach planszówek Alhambra to „staroć”. Premiera gry miała miejsce w 2003 roku, a jej autorem jest Dirk Henn. Pomimo upływu czasu ciągle utrzymuje się ona na wysokim miejscu rankingu Board Game Geek. Zresztą pewnym znakiem jakości jest logo zwycięzcy prestiżowej nagrody Spiel des Jahres 2003.

Sama gra pozwala nam wcielić się w budowniczych Alhambry – warownego zespołu pałacowego w Grenadzie. Naszym zadaniem będzie wybudowanie największego (i najpiękniejszego) pałacu, czyli takiego, który przyniesie nam najwięcej punktów zwycięstwa. Wykorzystując dostępne w grze waluty (cztery), będziemy mogli kupować nowe budynki. To właśnie one, występujące w 6 rodzajach, podczas 3 faz punktowania będą zapewniały nam punkty.

Więcej o grze przeczytać można na stronie Wydawnictwa. Sugerowana cena detaliczna wynosić będzie 99,95 zł.

Źródło: Wydawnictwo Rebel

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także