Expressem na tablety. Cyfrowy Colt Express już wkrótce

Autor:

Kategoria:

Dobra wiadomość dla miłośników e-planszówek. Colt Express jeszcze w tym roku zawita na ekrany urządzeń mobilnych i komputerów PC.

Colt Express to jedna z tych gier, które zarówno tematyką jak i wykonaniem pobudzają wyobraźnie graczy. Bandyci napadający na pociąg i rywalizujący między sobą o łupy. Do tego ciekawie wykorzystana mechanika programowania akcji, sprawiająca, że w trakcie rozgrywki mamy wrażenie układania a następnie odkrywania kolejnych sekwencji scenariusza… Nic dziwnego, że tytuł ten zdobył w 2015 roku prestiżową nagrodę Spiel des Jahres.

Miłośników rabowania pociągów z całą pewnością ucieszy fakt, że Asmodee Digital, zapowiedziało, iż w październiku ukazać się ma wersja cyfrowa Colt Express, która dostępna będzie na urządzenia mobilne i komputery PC. W zanurzeniu się w świat dzikiego zachodu pomóc ma nam komiksowa grafika znana z planszowej wersji oraz tryb scenariuszy pozwalający lepiej poznać postacie z gry. Nie zabraknie także trybu multiplayer.

Do prac nad cyfrową odsłoną Colt Express, Asmodee Digital zaprosiło kanadyjskie studio Frima tworzące gry od 2003 roku.

Jeżeli nie znacie jeszcze Colt Express zachęcamy do posłuchania archiwalnej audycji Przystanek Planszówka, w którym dokładnie przyjrzeliśmy się temu tytułowi, w Polsce wydanemu przez Rebel.pl

Źródło: www.coltexpress.fr

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także