Grają i… wybierają. Rusza Gra Roku 2016

Autor:

Kategoria:

W tym roku rozdano już wiele nagród. Było Golden Geek, Dice Tower Awards, Spiel des Jahres. Nadszedł czas na naszą polską nagrodę. Rozpoczynają się prace kapituły nagrody planszowej Gry Roku 2016.

Gra roku to nagroda, której celem jest wyłonienie spośród nich  najlepszych pozycji, aby je promować i w ten sposób stymulować podnoszenie jakości gier, z którymi się spotykamy. A, że liczba wydawanych planszówek w Polsce jest naprawdę pokaźna, tego typu wyróżnienia mogą być dla graczy wskazówką jakimi tytułami warto się zainteresować.

Dziś ogłoszona została lista zakwalifikowanych tytułów. Spośród ich pokaźnej liczby kapituła wybierać będzie te, które przejdą do drugiego etapu. Drugi etap to kolejna selekcja. Trzeci pozwoli wyłonić najlepszą z najlepszych. A dokładniej dwie najlepsze, gdyż nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: Gra Roku oraz Zaawansowana Gra Roku.

Kolejny rok z rzędu również Przystanek Planszówka włącza się w prace kapituły. Tym razem naszą redakcję reprezentuje Krzysztof „Pirat Cristobal” Niziałek. Przed nim (jak i przed każdym członkiem zacnego grona Jury) niełatwe zadanie. Swoim szklanym okiem rzucić musi na 128 gier nominowanych do Gry Roku i 39 pudeł rywalizujących w kategorii Zaawansowana Gra Roku. Za tydzień start pierwszego etapu.

Pełną listę gier oraz więcej informacji o Grze Roku można znaleźć na stronie www.PlanszowaGraRoku.pl. Całej Kapitule życzymy wytrwałości w pracach, które potrwają do listopada, kiedy to podczas festiwalu GRAMY zostaną ogłoszeni zwycięzcy.

A może wy macie już swoich faworytów? Jeżeli tak – podzielcie się tą informacją z nami w komentarzach.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także