Multiuniversum – Projekt: Cthulhu na Kickstarterze

0
Multiuniversum / fot. Kickstarter

Nic już nigdy nie będzie takie samo. W dniu, kiedy badacze z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN otworzyli portale do innych wymiarów, zmieniło się wszystko. Cała ludzka wiedza. Cała nauka. WSZYSTKO!

Ale… Otwarte wejście do alternatywnych rzeczywistości to przecież także otwarte… wyjście z nich. To brama dla wszelakich przerażających istot, dziwnych i niekoniecznie przyjaźnie nastawionych stworów, o których się filozofom naukowcom nie śniło…

Gorzej być nie może? Otóż może… I ma macki…

„Tym razem naukowcy w CERN chcieli sprawdzić czy Cthulhu rzeczywiście istnieje gdzieś w innej rzeczywistości…efekt tych poszukiwań był oczywisty…
W tym dodatku znajdziecie 20 nowych światów pełnych Cthulhu a do rozgrywki wprowadzony zostanie pewien twist mechaniczny.” – podaje Wydawnictwo Board & Dice.

Naukowcy otworzyli portal do R’lyeh, cyklopowego miasta, w którym na dnie Pacyfiku leży uśpiony Wielki Przedwieczny. Zło w czystej postaci zagraża naszemu światu i pcha się, by przejąć nad nim władzę.

Jak temu zapobiec?

Gwiazdy są w porządku

Pierwsze (sic!) rozszerzenie do karcianego hitu, jakim jest Multiuniversum, pojawiło się 5 sierpnia na Kickstarterze i już zostało ufundowane! Zobaczcie:

Co otrzymamy?

  • 20 NOWYCH kart portali –  za każdym razem, gdy gracz zamknie portal, straci trochę swojej poczytalności, co reprezentować będą z kolei karty szaleństwa.
  • 1 kartę Muzeum, w którym gracze będą mogli m.in. odzyskiwać nieco ze swojej utraconej poczytalności
  • 12 kart Szaleństwa (Insanity)
  • Instrukcję w języku angielskim, niemieckim oraz POLSKIM

Co się zmieni? Najlepiej, jak opowie o tym Bartek Hysyk z Board&Dice:

Zapowiada się niezwykła batalia – z Przedwiecznymi i z własnymi słabościami 😉 Bo doprawdy trudno się oprzeć pokusie wsparcia Multiuniversum – Projekt: Chtulhu na Kickstarterze. A w zasadzie po co się opierać? Przywołajmy Cthulhu! Im szybciej, tym lepiej! Akcja trwa do 27 sierpnia, ale już dziś możemy pogratulować sukcesu 🙂

A tymczasem zaglądajcie również wydarzenie na Facebooku, gdzie pojawiają się wszystkie najświeższe informacje o projekcie, o planowanych propozycjach wsparcia oraz mnóstwo ciekawostek z samej kampanii.

Źródło: Kickstarter