Planszowe Muffinki w Krośnie

Autor:

Kategoria:

Planszówkowe festiwale i konwenty wyrastają jak grzyby po deszczu – i bardzo dobrze! Coraz więcej mieszkańców z różnych stron Polski może wybrać się na granie w większym towarzystwie, nie musząc wcale organizować dalekiej podróży. Kolejną okazją, by się planszowo zintegrować jest wydarzenie „Planszówki z Muffinem”.

Planszówki z Muffinem / fot. blueberrypuddingcake
Planszówki z Muffinem / fot. blueberrypuddingcake

Już sama nazwa tak ujęła nasze serca (no dobra, tak naprawdę: mój żołądek), że postanowiliśmy przyjrzeć się temu, co oferują organizatorzy. Do Krosna mamy daleko, ale chętnie opowiemy Wam, na co możecie liczyć, jeśli bliżej Wam na południe Polski.

Rozległa przestrzeń i animatorzy, którzy pomogą Wam dobrać grę. Mistrzowie gry, którzy wytłumaczą reguły. Kącik dla maluchów. Bazarek, na którym wymienicie, kupicie lub sprzedacie komiksy, książki, gry planszowe albo te na PC. Mało? A co powiecie na wspólne łowy Pokemonów? Albo wspólne gry na starych konsolach w strefie retro?

Festiwal gier planszowych i karcianych organizowany jest przez grupę eventową i recenzentów działających pod wspólną nazwą Blueberrypuddingcake wspólnie z Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza. Planszówki z Muffinem startują 26 sierpnia o 11 w holu głównym budynku RCKP przy ul. Kolejowej 1 w Krośnie.

Wydarzenie na Facebooku: link

Agata Borowska
Agata Borowska
Jeśli nie gra w planszówki, prawdopodobnie spędza czas na rowerze. Na równi z jeżdżeniem po mieście na ostrym kole uwielbia indoor cycling – od kilku lat spełnia się jako instruktor. Pozostały wolny czas poświęca na Radio Uniwersytet i prowadzenie bloga.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także