Posiadłość Szaleństwa zaprasza w swoje progi po raz drugi…

Autor:

Kategoria:

W 2011 r. roku za sprawą wydawnictwa Fantasy Flight Games na stołach graczy wylądowało pudło Mansions of Madness, pełne mrocznego, ciężkiego klimatu nasączonego mitami Cthulhu. W tym samym roku, ku radości rodzimych miłośników gier planszowych, wydawnictwo Galakta wydało polską wersję językową pt. Posiadłość Szaleństwa. Gra zebrała bardzo dobre noty i znalazła uznanie wśród graczy. Wydawca dbał o to aby zainteresowanie tytułem podtrzymywać i gra doczekała się, aż ośmiu dodatków. Na dzisiaj zajmuje wysokie, bo 48 miejsce, w rankingu gier tematycznych serwisu Board Game Geek.

25 lipca 2016 r. rozpoczęła się nowa era dla wszystkich fanów Posiadłości Szaleństwa, albowiem to w tym dniu wydawnictwo Fantasy Flight Games zapowiedziało wydanie nowej, drugiej edycji gry. Wśród najważniejszych zmian wymieniona została aplikacja, która ma zastąpić swoistego Mistrza Gry, serwującego wszelkie nieprzyjemności odważnym śmiałkom.

Dla fanów z Polski radość mieszała się z niepewnością, czy gra pojawi się na naszych stołach w wersji PL. Wszyscy fani prozy Lovecrafta w wersji nowoczesnych gier planszowych wiedzą, że w krakowskim wydawnictwie Galakta, macki trzymają się mocno ale napięcie rosło w ekspresowym tempie. Wydawnictwo nie zwlekało zbyt długo i już 1 sierpnia krajowy światek graczy obiegła oficjalna informacja, że tak, po raz kolejny wydawnictwo nie zawiedzie wiernych kultystów i zaserwuje wszystkim nową edycję w wersji PL. Ufff…niech Wam Cthulhu w mackach wynagrodzi!

A co, w wielkim skrócie, oznacza druga edycja? Oddajmy głos wydawcy:

Nowi bohaterowie, przedmioty, czary i wyzwania zapewnią graczom godziny (jeśli nie dni i tygodnie) ciekawej i wciągającej rozgrywki. Seria scenariuszy poprowadzi badaczy po tajemniczej posiadłości i przyległych do niej terenach. Gracze spotkają na swojej drodze nie tylko krwiożercze bestie, ale także intrygujące postaci, z którymi będą mogli porozmawiać…

Do gry potrzebna będzie specjalna aplikacja, dostępna na wszystkie popularne systemy, która umożliwi graczom lepsze przeżycie przygody. Ponieważ w tej edycji to aplikacja czuwa nad rozmieszczeniem żetonów, układem mapy i zachowaniem potworów, gracze mogą skupić się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadki.

Oczywiście najpierw było napięcie, czy gra wyjdzie w wersji PL, a tuż po tym, gdy wydanie rodzimej edycji zostało ogłoszone, co z tą aplikacją? Będzie PL, czy nie? No to możecie spać spokojnie i śnić o przygodach w Posiadłości Szaleństwa bez obaw. Tak, aplikacja będzie w polskiej wersji językowej! A wszystko to już w grudniu 2016 r. Dacie się porwać szaleństwu przy wigilijnym stole?!

Źródło: informacja prasowa od Wydawcy

Krzysztof Niziałek
Krzysztof Niziałek
Rach, ciach, trach! W pierwszej kolejności pudła z karciankami i kośćmi plądruje, bo szybkiej konfrontacji ciągle poszukuje i nad wyraz miłuje. Wytchnienia w rodzinnej kooperacji szuka, gdzie wspólnie z Lady J. i Małym Piratem przygody przeżywają i złym lordom brzydkie gęby obijają.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także