Copernicon: literatura, gry i gotyk na dotyk!

Autor:

Kategoria:

Już za tydzień w Toruniu odbędzie się Copernicon. Konwent na którym z całą pewnością znajdą coś dla siebie miłośnicy literatury, fantastyki, gier i…. gotyku!

Gotyk na dotyk„, to slogan, którym promuje się miasto sąsiadujące z Bydgoszczą. To samo miasto ma do zaoferowania także dużo młodsze, ale bardzo ciekawe atrakcje, takie jak choćby Copernicon, odbywający się nieprzerwanie od 2010 roku. Jest to wydarzenie kierowane do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. A skoro gry, to nie może zabraknąć tam tych planszowych, które w ostatnich latach ciągle zyskują na popularności.

Copernicon 2016 / fot. Copernicon
Copernicon 2016 / fot. Copernicon

Tegoroczna edycja Coperniconu odbędzie się w dniach 16-18 września. Na stronie imprezy dostępny jest już pełny program, który naprawdę obfituje w atrakcje. Organizatorzy zapowiadają prelekcje, panele dyskusyjne, pokazy, turnieje, konkursy, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata literatury, popkultury czy gamedevu. Fireshow, pokazy tańca, setki gier planszowych i video czy koncerty to tylko przykłady ciekawostek jakie czekają na odwiedzających Toruń. Zapytanie pewnie co przygotowano dla miłośników gier bez prądu?

Dwa bloki: planszówkowy połączony z gamesroomem oraz karciany. W czasie ich trwania planowane są rozgrywki turniejowe w kilkanaście różnych tytułów. Eliminacje do mistrzostw Polski w Królestwo w budowie, Santiago i Sabotażystę. Wreszcie kilkanaście pokazów i prelekcji. Posłuchać będzie można o mechanikach dawnych gier planszowych, propagandzie stosowanej w planszówkach, storrytellingu w grach, tym jak wydać planszówkę i idei  crowdfundingu. Również Przystanek Planszówka przygotował coś dla Was: pojawimy się z prelekcją Stygmat gry planszowej, w czasie której posłuchać będzie można o stereotypach związanych z graczem, grami i przekazywanych przez gry planszowe.

To co wymieniłem to zaledwie garść atrakcji. Dlatego koniecznie zajrzyjcie na stronę www i fanpage Coperniconu, wybierzcie interesujące was wydarzenia i w dniach 16-18 września przybywajcie do Torunia. Do zobaczenia w Toruniu!

Źródło: Copernicon.pl

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także