REBEL.pl nie zwalnia tempa

Autor:

Kategoria:

W lutym tego roku informowaliśmy o tym, iż Wydawnictwo REBEL.pl planuje na ten rok 84 premiery gier planszowych. Wówczas to w sieci został udostępniony  katalog online z którego mogliśmy wyczytać informacje o zbliżających się premierach.

Katalog nie zawierał wszystkich planowanych do wydania pudeł, ale pomimo tego cieszył się dużym powodzeniem, a i nam taka forma prezentacji bardzo przypadła do gustu. 30 sierpnia udostępniony został nowy katalog. Zaprezentowany katalog ma bardzo atrakcyjną szatę graficzną, a do tego jest naprawdę spory, bo ma aż 80 stron. Imponujące! Wart każdej chwili spędzonej na przeglądaniu tej masy stron.

Jednak, jak się okazało kilka dni później, w katalogu w dalszym ciągu nie ma wszystkich zapowiedzi. Ba, trudno nawet tych gier szukać na oficjalnej stronie wydawnictwa, czy fanpejdżu na Facebook-u, ale w internecie się pojawiło, a my podajemy Wam dalej, bo naprawdę warto. Zaczynamy.

Na październik zaplanowana została premiera gry Mamy szpiega 2! Jest to kontynuacja hitu wydawnictwa z 2015 r. Tym razem w grze będzie mogło wziąć udział jednocześnie, aż 12 graczy. Ci będą mogli odwiedzić 20 nowych miejsc, a dwóch graczy wcieli się w agentów rywalizujących ze sobą agencji. Sugerowana cena detaliczna tego pudła, to 75,00 zł.

W listopadzie natomiast jest wielce prawdopodobne, bo tak zakłada samo wydawnictwo, że na naszych stołach zagoszczą, aż trzy zupełnie nowe tytuły. A mają to być: Trzy życzenia, Wiarusi i Small World: River World.

Trzy życzenia, to prosta i szybka imprezowa/familijna gra karciana, wydana pierwotnie w 2016 r. przez Strawberry Studio pt. 3 Wishes. W grze może brać udział od 3 do 5 graczy, a pojedyncza rozgrywka nie powinna trwać dłużej niż 5 minut.

…gra blefu z elementami pamięciowymi, jest bardziej grą innymi graczami niż kartami. Umiejętność zachowania pokerowej twarzy, trzymania emocji na wodzy oraz intuicyjnego wyczucia przyda Ci się bardzo podczas tej szybkiej i zabawnej gry i nie raz zdecyduje o Twoim zwycięstwie lub przegranej.

Sugerowana cena detaliczna w przypadku Trzech życzeń to 34,95 zł.

Wiarusi, to natomiast polska edycja kooperacyjnej karcianki The Grizzled, wydanej w 2015 r. przez wydawnictwo Cool Mini Or Not. Gra przeznaczona od 2 do 5 graczy przenosi nas w niełatwe realia I Wojny Światowej tzw. Wielkiej Wojny. Gracze wcielają się w grupkę francuskich żołnierzy, którzy próbują przeżyć w okopach podczas wspomnianej wojny. Tytuł ten, pomimo swej ciężkiej tematyki, został bardzo ciepło przyjęty przez graczy i doczekał się kilku nominacji do nagród Golden Geek 2015. Gra dostarcza dużo emocji, a część występujących w grze postaci rzeczywiście istniały, co tylko pogłębia doznania. SCD 59,95 zł.

Small Wold: River World jest kolejną niezależna edycja gry, mającej wielu zwolenników na całym świecie, pt. Small World. Tym razem gracze będą odkrywali nowe światy pełne wodnych krain w których będą musieli stawiać czoła bezlitosnym piratom. Oczywiście oprócz walki z piratami, gracze będą musieli bacznie przyglądać się poczynaniom pozostałych graczy, bo nikt tu nikomu nie odpuści, w końcu to Small World i nie ma miejsca na planszy dla wielu cywilizacji. Dodatkowo co turę będzie odsłaniane nowe wydarzenie, które będzie wpływało na rozgrywkę. Na razie wydawnictwo nie podało sugerowanej ceny detalicznej.

Źródło: rebel.pl

Krzysztof Niziałek
Krzysztof Niziałek
Rach, ciach, trach! W pierwszej kolejności pudła z karciankami i kośćmi plądruje, bo szybkiej konfrontacji ciągle poszukuje i nad wyraz miłuje. Wytchnienia w rodzinnej kooperacji szuka, gdzie wspólnie z Lady J. i Małym Piratem przygody przeżywają i złym lordom brzydkie gęby obijają.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także