Do Śremu na Planszotekę 2016!

Autor:

Kategoria:

Już w najbliższy weekend w Śremie rozpocznie się pierwszy Śremski Konwent Gier Planszowych Planszoteka 2016. Przystanek Planszówka zaprasza wszystkich miłośników w podróż do Śremu na planszówkowe podróże po literaturze!

Śremski Konwent Gier Planszowych Planszoteka 2016
Śremski Konwent Gier Planszowych Planszoteka 2016

Śremski Konwent Gier Planszowych organizowany przez Klub Miłośników Gier Planszowych Planszoteka jeszcze się nie rozpoczął a już mnie kilkukrotnie zaskoczył. Po pierwsze miejscem w którym będzie się odbywał. Gdy usłyszałem o bibliotece spodziewałem się szarych, ciasnych, wypełnionych regałami pomieszczeń, pełnych zakurzonych książek. Tymczasem gdy wszedłem na stronę Biblioteki Publicznej w Śremie zobaczyłem nowoczesny, przestronny budynek. Po drugie zaskoczył mnie temat projektu w ramach którego realizowany jest konwent: „Planszówkowe podróże po literaturze„. Już to zwiastowało wyjątkowe spotkanie. Program, który się ukazał mnie tylko w tym przekonaniu umocnił. Warto będzie wybrać się do Śremu!

Co w programie. Gamesroom – tego chyba każdy się spodziewa. Ale już pewnie nie każdy z was spodziewał się, że na pierwszej edycji konwentu pojawią się wykładowcy akademiccy, autorzy gier, blogerzy youtuberzy, którzy przygotowali dla was całą moc atrakcji. Wśród nich dr Michał Mochocki i dr Aleksandra Mochocka (Gamedec – badanie i projektowanie gier na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), Krzysztof Wolicki, Gry Planszowe u Wookiego, Game Troll TV, Granie w Chmurach, Melanżownia TV). Prelekcje, warsztaty, wystawy… Nie zabraknie także zmagań turniejowych w tym eliminacji do Mistrzostw Polski w Red 7 i Sabotażystę!

A wszystko to w najbliższy weekend, za darmo, w budynku Śremskiej Biblioteki Publicznej. Zainteresowani? Koniecznie zajrzyjcie na stronę Facebook wydarzenia oraz na profil Planszoteki.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także