Przy planszy w Oświęcimiu

Autor:

Kategoria:

Oświęcim przy planszy / fot. Palabras
Oświęcim przy planszy / fot. Palabras

Planszówki docierają do najróżniejszych zakątków Polski. Nawet tych, których z reguły nie kojarzymy z rozrywką. Już w najbliższą środę, 26 października, odbędzie się spotkanie organizowane przez sklep Palabras: Oświęcim przy planszy.

Oświęcim to miasto poniekąd dotknięte stygmatem wydarzeń jakie miały tam miejsce podczas II Wojny Światowej. Sam będąc tam kilka lat temu, podczas wojaży rowerowych, oprócz kościoła prowadzonego przez księży salezjanów oraz obozów zagłady nic więcej tak naprawdę nie widziałem. A przecież Oświęcim to jedno z większych miast województwa małopolskiego, w którym żyje ponad 40 000 osób. A wśród nich także miłośnicy planszówek!

Oświęcim przy planszy to początek cyklicznych spotkań organizowanych przez sklep z grami planszowymi (i nie tylko) Palabras. Odbywać się one będą w kręgielni Hula Kula przy ul. Zaborskiej 74. Pierwsze z nich już w środę, o godzinie 18:00, a kolejne w zależności od zainteresowania odbywać się będą co 2 tygodnie lub trochę rzadziej.

Co ważne, to nie pierwsza planszowa inicjatywa w Oświęcimiu. Dwa razy do roku organizowany jest tam Oświęcimski Festiwal Gier, który również organizuje pozytywnie zakręcona ekipa sklepu Palabras. Więcej informacji o zbliżającym się wydarzeniu oraz kolejnych jakie będą miały miejsce, znaleźć można na fanpage organizatora.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także