Bruno Cathala Day 2016

Autor:

Kategoria:

Bruno Cathala, francuski projektant nowoczesnych gier planszowych, który od lat swoimi kolejnymi tytułami bawi graczy na świecie. Ktokolwiek zetknął się z grami planszowymi musiał słyszeć o takich tytułach jak Shadows over Camelot, Cyklady, Five Tribes, czy też cała seria pudeł z rodziny Mr Jack. Nie ma wątpliwości, że jest to autor z rzeszą fanów na całym świecie.

W naszej rodzimej blogosferze jest jeden recenzent, który wyróżnia się w swoim zamiłowaniu do gier tego projektanta. Wielu z nas wie, że od lat zbiera i kolekcjonuje jego gry. Sam nawet nadał sobie tytuł „Największego fana Bruno Cathali w Polsce„. Mowa, rzecz jasna, o Rafale „Power Milku” Kocieniewskim, który jest autorem bloga Okiem PowerMilka. W tym roku Rafał wymyślił zacną inicjatywę, która ma połączyć wszystkich miłośników gier francuskiego projektanta – Bruno Cathala Day. Zaproponował, aby w dniu 22 listopada 2016 r., gracze na całym świecie uczcili urodziny Bruno Cathali, grając tego dnia w gry jego autorstwa (oczywiście autorstwa Bruno, a nie Rafała 😉 ). Bardzo nam podoba się ta inicjatywa i chętnie do niej się dołączamy. Dlatego też zachęcamy Was do wyciągania pudeł Bruno Cathali na stoły w dniu 22 listopada i dzielenia się zdjęciami z rozgrywek na wszystkich możliwych portalach społecznościowych.

W ramach Bruno Cathala Game Day 2016 został również zorganizowany konkurs pn. „Mój ci on. Cathala w obiektywie”. Po szczegóły konkursu i regulamin odsyłamy Was na stronę Okiem PowerMilka. Natomiast dodamy tylko, że nagrodami w konkursie są gry planszowe autorstwa Bruno Cathali.

Dodatkowo dziś o 20:30, podczas audycji Przystanek Planszówka nadawanej w Radio Uniwersytet , spotkamy się z Rafałem, który opowie nam zarówno o Bruno Cathala Day jak i grach tego autora.

Pamiętajcie 22 listopada 2016 r. – Bruno Cathala Day 2016 – hashtag #BrunoCathalaDay. Miłej zabawy.

Krzysztof Niziałek
Krzysztof Niziałek
Rach, ciach, trach! W pierwszej kolejności pudła z karciankami i kośćmi plądruje, bo szybkiej konfrontacji ciągle poszukuje i nad wyraz miłuje. Wytchnienia w rodzinnej kooperacji szuka, gdzie wspólnie z Lady J. i Małym Piratem przygody przeżywają i złym lordom brzydkie gęby obijają.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także