Terra Mystica trafi na urządzenia mobilne

Autor:

Kategoria:

Studio Digidiced poinformowało o pracach nad kolejną e-planszówką. Po serii „małych” gier dwuosobowych przyszedł czas na coś zdecydowanie cięższego kalibru: Terra Mystica.

Terra Mystica to gra strategiczna dla 2 do 5 graczy w której kierujemy jedną z dostępnych ras, starając się ją rozwinąć szybciej i efektywniej niż przeciwnicy. Aby tego dokonać zajmujemy nowe tereny, wznosimy i rozbudowujemy osady, starając się odnaleźć równowagę między magią, ekonomią i religią. Obecnie Terra Mystica zajmuje 4 miejsce rankingu Board Game Geek.

Terra Mystica / fot. Digidiced
Terra Mystica / fot. Digidiced

Na razie niewiele wiemy o cyfrowej wersji. Zawierać ma 14 ras z podstawowej wersji gry oraz 6 z dodatku Ogień i lód. Premiera aplikacji przewidziana jest na pierwszy kwartał 2017 roku.

Do tej pory Digidiced przygotowało implementacje trzech gier Uwe Rosenberga: Le Havre The Island Port, Agricoli chłopi i ich zwierzyniec i Patchwork. Wszystkie trzy udane, więc tym bardziej cieszy informacja, że znów zabrali się za planszową klasykę. Wieści o cyfrowej wersji Terra Mystica wypatrywać można na uruchomionym niedawno fanpage aplikacji na Facebooku.

Źródło: http://digidiced.com/

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także