Gościniec… poprzez czas i przestrzeń – nowa gra chrześcijańska

Autor:

Kategoria:

Do sprzedaży trafiła gra Gościniec… poprzez czas i przestrzeń. Tytuł nietypowy i to nie tylko ze względu na swoją tematykę.

Choć tematy związane z religią wydają się genialną inspiracją do tworzenia gier, ze świeczką szukać dobrej planszówki nawiązującej np. do wydarzeń opisanych w Biblii. Nawet jeżeli takowe znajdziemy (np. Nehemiasz, A.D. 30, czy Arka Zwierzaków), to albo bardzo luźno nawiązują opowieści biblijnych i historii Kościoła, albo nie wyróżniają się niczym pod względem mechaniki gry. Nic więc dziwnego, że wiadomość o nowej grze, która reklamowana jest jako niezwykła chrześcijańska przygoda, wzbudza niemałe emocje.

Gościniec… poprzez czas i przestrzeń, to tytuł stworzony przez Jacka Małkowskiego. Postanowił on wykorzystać swoje kilkunastoletnie doświadczenie jako Mistrz Gry i trener personalny, by stworzyć chrześcijańską grę przygodową, której celem jest m.in. pomoc w budowaniu relacji międzyludzkich. Choć korzysta z rozwiązań znanych z gier RPG, planszowych, paragrafowych, karcianek, czy quizów nie jest w pełni przedstawicielem żadnego z tych gatunków.

Gra zaczyna się, gdy pewna niesamowita postać przenosi drużynę dwa tysiące lat wstecz, do czasów narodzenia Chrystusa. Tak rozpoczyna się podróż, lecz gdzie się skończy? O tym, jak będzie wyglądała Wasza podróż i dokąd zawiedzie was „Gościniec”, decydujecie Wy – a dokładniej Wasze wybory oraz efekty wyzwań uzyskane w trakcie gry.

Co ciekawe, pomimo iż od premiery tytułu minęło zaledwie kilka dni, wzbudza on już wiele kontrowersji w internecie. Z jednej strony zyskuje pozytywne rekomendacje osób związanych z kościołem katolickim, z drugiej pojawia się fala, czasem bardzo negatywnych, komentarzy w związku z jej tematyką. Jednak w przypadku tego produktu, nikt nie ukrywa do jakiej grupy odbiorców Gościniec jest kierowany. Mam nadzieje, że niedługo pojawią się opinie osób ze środowiska graczy, którzy mieli już sytczność z tym tytułem.

Tymczasem, osoby szukające prezentu na Boże Narodzenie, który nawiązywać do genezy Świąt, mogą zapoznać się z grą Gościniec… poprzez czas i przestrzeń na specjalnie przygotowanej stronie internetowej, z której m.in. można pobrać instrukcje oraz zobaczyć zdjęcia komponentów.

Gościniec… poprzez czas i przestrzeń można zamówić na stronie producenta, firmy Polskie Gry Planszowe. Jej wydawcą jest  Fundacja Projekt Polacy.

Źródło: gragosciniec.pl, facebook

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także