Wspieramy polskich farmerów. Granna laureatem konkursu „100% Polski Produkt”!

Autor:

Kategoria:

8 grudnia bieżącego roku w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich odbyła się Gala rozstrzygnięcia konkursu „100% Polski Produkt”. Plebiscyt zorganizowany został przez tygodnik Do Rzeczy. Z pośród blisko 100 produktów zgłoszonych przez różne firmy, nagrodę otrzymało między innymi wydawnictwo Granna za grę planszową Super Farmer.

W konkursie udział wziąć mogły firmy prywatne, spółdzielnie i przedsiębiorstwa z udziałem Skarbu Państwa, które oceniane były w kategoriach takich jak oparcie na polskim kapitale, polskiej sile wytwórczej, wytwarzanie produktów z polskich materiałów i surowców przy współpracy z polskimi podwykonawcami i dostawcami. Jak widać, w tym konkursie im więcej polskości, tym lepiej!

Zgłoszone zostało niemal 100 produktów z przeróżnych dziedzin. Główną nagrodę plebiscytu otrzymała firma Drutex za drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne. Laureatami zostali również: firma Naturlen (opatrunki medyczne z naturalnego lnu), Zakład Automatyki Przemysłowej BP (obrabiarka elektroerozyjna –wykrawarka drutową), TOP2 Fabryka Chusteczek (chusteczki kosmetyczne w kartonikach) i – najbardziej interesujące nas w tym wypadku – wydawnictwo Granna za grę Superfarmer.

W tym roku Granna obchodzi 25 lecie istnienia, jest jednym z czołowych polskich wydawców i producentów gier planszowych. Tytuły wydawane przez Grannę sprzedawane są do ponad 30 krajów na świecie, skierowane są do przeróżnych grup wiekowych oraz oferują różne poziomy zaawansowania.

Superfarmer, najbardziej rozpoznawalny tytuł Granny, to gra wymyślona przez wybitnego polskiego matematyka profesora Karola Borsuka podczas trwania II wojny światowej. Poczynając od ręcznie wykonywanych egzemplarzy „Hodowli zwierzątek” (bo tak brzmiała oryginalna nazwa), a kończąc na najnowszym Superfarmerze, gra wciąż zdobywa uznanie kolejnych pokoleń w Polsce i za granicą.

Źródło: informacja prasowa od Wydawcy

Julia Mielcarek
Julia Mielcarek
Studentka Gamedeca. Niemal zawsze wszystkim i wszystkiemu na przekór. Lubi rzeczy nietypowe i niekonwencjonalne, ale bez przesady. Swoją przyszłość chce wiązać z grafiką komputerową (i 2D, i 3D). Uwielbia zwierzęta (w szczególności własne – psa i fretkę), czasami grywa na basie.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także