Historykon 3-4 grudnia w Lublinie

Autor:

Kategoria:

Historykon

Już w najbliższy weekend w Lublinie odbędzie się konwent gier planszowych HISTORYKON. Jest to pierwsza edycja tego wydarzenia, który został zorganizowany przez Fundację animatorów i twórców kultury TRACH. W konwencie udział mogą wziąć wszyscy miłośnicy gier planszowych oraz osoby, które lubią spędzić czas miło i dobrze się bawiąc. Każdy, nawet ktoś niebędący doświadczonym graczem planszówek, jest mile widziany!

W ciągu tych dwóch dni będzie można spędzić czas na prelekcjach i spotkaniach autorskich, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie. Odbędą się również pokazy nowych gier planszowych oraz będzie można wziąć udział w turniejach, m.in. takich gier jak: Munchkin Legendy, Jungle Speed, Dooble. Dostępne będą również 192 różne, ciekawe tytuły gier planszowych, które będą do dyspozycji uczestników. Jest to dobra okazja, by miło spędzić czas, grając w planszówki ze swoimi znajomymi, a nawet przypadkowo poznanymi osobami w specjalnie przygotowanym „Games Roomie”. Zostanie również przygotowany Blok Gier Bitwenych, gdzie prezentowane będą gry: Ogniem i mieczem, Historyczna gra bitewna Wrzesień 1939, Tanks oraz Command & Colors: Ancients. Te wszystkie atrakcje będą dostępne dla uczestników za darmo. Zapraszamy na oficjalną stronę konwentu www.historykon.lu i oficjalne wydarzenie na Facebooku, gdzie można znaleźć dokładny plan pokazów i prelekcji na konwencie.

Konwent odbędzie się w Sali Konferencji Starostwa Powiatowego przy ul. Spokojnej w Lublinie, a rozpocznie się 3 grudnia (sobota) i będzie trwać w godzinach 10:00 – 20:00 i 4 grudnia (niedziela) w godzinach 10:00 – 18:00. Wejście na konwent jest całkowicie darmowe, a każdy chętny mile widziany!

Katarzyna Wilczek
Katarzyna Wilczek
Studentka Humanistyki 2.0. Lubi grać w różne rodzaje gier, oraz je tworzyć. Jest zafascynowana grafiką komputerową i poznawaniem skrótów klawiszowych do Photoshopa, a podróże, pocztówki i czytanie książek to hobby, które towarzyszą jej od wielu lat.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także