Kolejne wieści z Naszej Księgarni

Autor:

Kategoria:

Przystanek Planszówka otrzymał nowiutkie i świeżutkie informacje o 3 grach planszowych, które już w marcu zbliżającego się 2017 roku planuje wydać Nasza Księgarnia.

Tytuły te to: Wielka ucieczka (znana na świecie jako Cartagena), Twardy orzech do zgryzienia (Sugar Gliders), oraz wielokrotnie nagradzane Piranie (Piranha-pedro). Trzy bardzo dobre gry w polskiej wersji językowej już niedługo będą dostępne!

Wielka ucieczka to to klasyk pośród gier rodzinnych autorstwa Leo Colovini. Rozgrywka trwa około pół godziny, przeznaczona jest dla 2-5 graczy. Będzie to nowa wersja planszówki, wzbogacona o 4 bardzo interesujące warianty. Gracze wcielają się w piratów, uciekających   z lochów i starających się dotrzeć do czekającej na nich łodzi. Biegnąć w kierunku statku muszą podejmować przemyślane decyzje co do przemieszczania się i zbierać przedmioty pozwalające im na zdobycie miejsca na pirackiej łajbie!

Wielka ucieczka zdobyła następujące nagrody:

  • 2014 r. – Nagroda Dziecięcych Ekspertów (Niemcy)
  • 2002 r. – Najlepsza Gra Roku (Holandia)
  • 2001 r. – Najlepsza Gra Roku (nominacja, Niemcy)
  • 2001 r. – Najlepsza Gra Rodzinna (rekomendacja, Niemcy)

Autor gry zatytułowanej Twardy orzech do zgryzienia, Nestor Romeral Andres, znany jest na całym świecie z wciągających gier logicznych. Także i tym razem mamy do czynienia z planszówką, w której gracze muszą przechytrzyć rywali planując kilka ruchów na przód. Grać może od 2 do 4 osób, a czas trwania rozgrywki powinien mieścić się w 20 minutach. Wiewiórki skaczące po drzewie zgromadzić muszą najwięcej orzechów. Powinny jednak być cwane – czasem lepiej zdobyć jednego orzeszka, żeby później sięgnąć po ich znacznie większą ilość!

Piranie to bardzo niebezpieczne ryby o niesamowicie ostrych zębach. Nie zawahają się aby ugryźć każdego, kto wpadnie do rzeki. Gracz musi zadbać o to, aby poszukiwacz przygód zwiedzający amazońską wyspę nie wpadł do wody. Jego współzawodnicy mogą mieć jednak inne plany! W tej grze tylko jedna osoba przegrywa, pozostali wygrywają. Przeznaczona dla 2-6 graczy od lat 7. 

Zdobyte przez Piranie wyróżnienia to:

  • 2005 r. – Najlepsza Gra Roku (rekomendacja, Niemcy)
  • 2005 r. – Najlepsza Gra Rodzinna (rekomendacja, Niemcy)
  • 2005 r. – Najlepsza Gra Da Początkujących Graczy (Japonia)
  • 2005 r. – Nagroda Dziecięcych Ekspertów (Niemcy)
  • 2005 r. – Najlepsze Reguły Gry (Essener Feder, Niemcy)

Źródła: informacja prasowa od Wydawcy

Julia Mielcarek
Julia Mielcarek
Studentka Gamedeca. Niemal zawsze wszystkim i wszystkiemu na przekór. Lubi rzeczy nietypowe i niekonwencjonalne, ale bez przesady. Swoją przyszłość chce wiązać z grafiką komputerową (i 2D, i 3D). Uwielbia zwierzęta (w szczególności własne – psa i fretkę), czasami grywa na basie.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także