Zapowiedzi gier od Naszej Księgarni i nowy członek wydawnictwa – Windziarz!

Autor:

Kategoria:

Już w lutym wydawnictwo Nasza Księgarnia zaprezentuje cztery nowe tytuły, a do ekipy działu gier wydawnictwa dołączył Michał „Windziarz” Szewczyk!

Premiery pierwszych gier tego wydawnictwa są zaplanowane na luty 2017, a będą to takie gry jak: Bankrut, Domek na drzewie, Fabryka robotów i Gra na emocjach. Wszystkie zostaną wydane w poręcznych pudełkach, by łatwo można było je zabrać na rodzinne wyjazdy i spotkania. Każda z tych gier ma łatwe, przejrzyste zasady i krótką instrukcję – w sam raz, by miło spędzić czas, grając w nie ze swoją rodziną!

BANKRUT

W Bankrucie nie ma kolejki, każdy gra równocześnie. Gracze wcielają się w role kupców, którzy handlują towarami na targu. Ich zadaniem jest zdobycie jak największej ilości jednego rodzaju towaru. Na początku rozgrywki zostaje wyłożona karta z towarem, za który dostaje się punkty ujemny. Gracze następnie wymieniają się towarami, a potem zostają przyznawane punkty, z uwzględnieniem tych ujemnych. Gra trwa kilka rund, po czym zwycięzcą zostaje osoba z największą liczbą punktów.

DOMEK NA DRZEWIE

W grze chodzi o to, by stworzyć jak najładniejszy i najlepiej wyposażony domek na drzewie. Należy jednak uważać, aby drzewo nie pochyliło się na którąś ze stron. Partia trwa 3 rundy, po czym zostaje wybrany zwycięzca.

FABRYKA ROBOTÓW

Gra na szybkość i spostrzegawczość. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie robota na taśmie produkcyjnej, na którego przyszło zamówienie. Rozgrywka wygląda następująco: zostaje odkryta karta, która mówi, na którego robota przyszło zamówienie, wszyscy gracze równocześnie próbują zdobyć odpowiedniego robota z fabryki. Najszybsza osoba otrzymuje 1 punkt. Jeżeli w fabryce nie ma danego robota, to pierwszy gracz, który naciśnie przycisk STOP, również zdobywa 1 punkt.

GRA NA EMOCJACH

Gracz zaczyna pytanie od „Jak się czuję, gdy…”, po czym reszta graczy wykłada po jednej, zasłoniętej karcie, która według nich najlepiej pasuje. Następnie pierwszy gracz wybiera kartę, która najbardziej mu się podoba. Zwycięzcą zostaje osoba, która jako pierwsza zdobędzie 3 punkty.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, do ekipy wydawnictwa dołącza Michał „Windziarz” Szewczyk, którego gracze mogą kojarzyć z podcastu Gradanie Znadplanszy. Można, by długo wymieniać, w czym to Michał brał udział, ale krócej by wyszło wymienianie czego to on jednak nie organizował ;). Między innymi jest szefem sekcji gier planszowych Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”, organizatorem Falkonu, czy też spotkań dla dzieci i młodzieży w województwie lubelskim oraz wszystkich edycji Festiwalu Boardmania Lublin. Współtworzył grę „Witkacy”, a aktualnie jest redaktorem w „Kurierze Planszowym”.

Michał "Windziarz" Szewczyk / fot. Nasza Księgarnia
Michał „Windziarz” Szewczyk / fot. Nasza Księgarnia

Gracze będą mieli okazję spotkać go podczas targów i festiwali, na których będzie obecne wydawnictwo Nasza Księgarnia. Będzie on również brał udział w selekcji gier oraz przygotowywaniu polskich edycji.

Katarzyna Wilczek
Katarzyna Wilczek
Studentka Humanistyki 2.0. Lubi grać w różne rodzaje gier, oraz je tworzyć. Jest zafascynowana grafiką komputerową i poznawaniem skrótów klawiszowych do Photoshopa, a podróże, pocztówki i czytanie książek to hobby, które towarzyszą jej od wielu lat.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także