Pionek odwołany!

Autor:

Kategoria:

Aktualizacja: jak poinformował przed chwilą na Facebooku organizator Wydarzenia, grudniowa edycja Pionka niestety się nie odbędzie. 

Jeżeli zastanawiacie się gdzie spędzić najbliższy weekend, rozważcie wyjazd do Gliwic. Odbędą się tam rodzinne spotkania z grami planszowymi, znane szerzej jako Pionek.

Pionek to jedna z najstarszych imprez planszówkowych w Polsce i największe tego typu wydarzenie na . Jej początki sięgają 2006 roku a zainicjował ją Ignacy Trzewiczek, autor i właściciel Wydawnictwa Portal Games. Przez lata impreza ewaluowała: najpierw odbywały się 4 edycje rocznie, potem dwie, zmieniały się też miejsca (w 2015 roku została przeniesiona do Zabrza). Najbliższa edycja, będąca już  dwudziestą szóstą, odbywać się będzie 10 i 11 grudnia w hali Syriusza w Gliwicach.

Organizatorem jest Pionek, czyli koło gier planszowych działające przy Młodzieżowym Domu Kultury a całość silnie wspiera Portal Games i 2Pionki. Czego możecie spodziewać się na miejscu?

  • Kolejnej edycji UnPub Polska, czyli możliwości prezentowania swoich prototypówl
  • prelekcji Ignacego Trzewiczka na temat Wydawanie gier planszowych – od pomysłu do produktu
  • giełdy gier;
  • aukcji gier;
  • zespołowego konkursu wiedzy;
  • 19 stoisk wystawców

Oczywiście prócz wspomnianych atrakcji, Pionek to okazja na zagranie w najróżniejsze gry planszowe. Tradycją podczas spotkań jest obecność tzw. Pomarańczowych Koszulek, czyli osób, które pomogą przybyłym poznać zasady dostępnych gier.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie www.pionek.org

Źródło: pionek.org

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także