Rozstrzygniecie konkursów z okazji 1000 polubień Przystanku Planszówka

Autor:

Kategoria:

Przyszedł czas rozstrzygnięcia czterech konkursów, które zorganizowaliśmy z okazji 1000 polubień naszych kanałów na Facebooku i Instagramie. Blisko 200 zgłoszeń i niesamowita, jak przystało na miłośników gier, kreatywność. Wyłonienie zwycięzców było trudniejsze niż się mogliśmy spodziewać, ale trud ten wynagrodzony jest świadomością jak wspaniałych mamy czytelników.

Konkurs nr 1 – co to za okładka?

Pierwszy z konkursów polegał na odgadnięciu jakie okładki gier Wydawnictwa Trefl – Fabryka Kart z Krakowa znajduje się na przedstawionej grafice. Były to gry: Ranczo Party, Rzymianie do domu, Zig Zak, Gra Pomyłek, Pentos i Kryptos.

Na ten konkurs wpłynęło najwięcej zgłoszeń, lecz nagrody są tylko dwie. Egzemplarze gry Farmageddon, ufundowane przez Wydawnictwo Trefl – Fabryka Kart z Krakowa otrzymują:

Puchala Dagna, Marcin Rutkowski

Konkurs nr 2 – szalony naukowiec

Ten konkurs wymagał nie lada pomysłowości. Bo i nagroda iście nIQczemna. Waszym zadaniem było wymyślić nazwę maszyny która pozwalałaby pomieścić na półce całą waszą kolekcję planszówek (nie niszcząc jej!)? A do wygrania gra nIQczemni Szaleni Naukowcy ufundowana przez FoxGames.

Przesłaliście kilkadziesiąt różnych propozycji i żadna nazwa się nie powtórzyła. Niejedna wywołała w redakcji salwy śmiechu, co krok zaskakiwaliście nas swoją pomysłowością i przebiegłością. I wyłonienie zwycięzcy w tym konkursie przysporzyło nam najwięcej problemów. Neverending Space, Damska Torebka, optymalizator przestrzeni międzyplanszowej, Profundator, Szalenie pojemnIQczemny planszófkompresor, Sąsiad to tylko niektóre z nich. Zwycięska nazwa to:

Pojemnościowy Reduktor Gier, w skrócie, swojskie PGR

przesłana przez Kornela Beszczyńskiego

p.s. Choć nie zdobyły nagrody, na najbliższej audycji obiecuję przedstawić uzasadnienie dwóch nazw: Sąsiad i Damska Torebka, które również nas bardzo zaskoczyły…kreatywnością uzasadnienia.

Konkurs nr 3 – planszowa choinka

Ten konkurs był z kolei miły dla oka. Przesłaliście choinki z pudełek i kart. I jeżeli zaskakiwaliście nas swoimi pomysłami, to i my teraz czymś postaramy się was zaskoczyć. Otóż wbrew zapowiedzią mamy dla was nie jeden a dwa egzemplarze gry Hanfuda.

A oto zwycięskie choinki:

Autorami zdjęć są: Małgorzata Arak i Natalia Ignaciuk-Omniczyńska (wraz z załogą)

Konkurs nr 4 – planszowa reglamentacja

Podobno ten konkurs był naprawdę trudny. Ale znalazły się osoby, które podjęły się zadania, by wcielić się w rolę osoby, tego kto wskażę jedną grę jaka będzie sprzedawana w momencie wprowadzenia reglamentacji na planszówki. Proponowaliście różne tytuły: od zwykłej talii kart po Twilight Imperium. Wymienialiście m.in. Robinsona Crusoe, SplendorArkana Miłości (by zwiększyć dzietność Polaków – ktoś przewiduje 4 stopień zasilania?), Terraformacje Marsa, Kolejkę, Scythe i jeszcze wiele innych. Jest jednak gra, która była wskazana przez kilka osób: Dixit. I właśnie ten tytuł (wraz z argumentacją) przyniósł zwycięstwo pani Renacie Baranowskiej, która otrzyma egzemplarz gry planszowej Reglamentacja. A oto co napisała:

Bez wahania mogę napisać, że jedynym tytułem, który trafi na polskie półki sklepowe w 2017 roku będzie „Dixit”.

Uzasadnienie: ograniczenia wprowadzone przez władzę wskazują na to , że ma ona charakter represyjny wobec społeczeństwa. Planszówkowy terror oznacza wyrugowanie z życia ludzi: wyobraźni, radości, wieloznaczności w sferze językowej i zastąpienie jej nowomową. W związku z tym „Dixit” mógłby stać się narzędziem społecznego oporu i pomocą w wychowaniu nowego pokolenia będącego krytycznym wobec rządzących. Walory „Dixita” każdy zna, więc tych ogólnie znanych nie będę kolejny raz powtarzać, ale jest jeszcze parę innych zalet tej gry, która w czasach opresji wielbicielom planszówek. 😉 Na pewno będzie kłopot z dodatkami, więc mimo dużej regrywalności może zabraknąć kart – nie ma problemu – każdy przecież może taką kartę zrobić! Spotkania graczy-opozycjonistów będą przebiegać bez zakłóceń ze stron władzy, bo przecież „gra w obrazki” nie może być szkodliwa dla władzy 😀 Młode pokolenie wychowane bez „Carcassonne”, ” Alhambry” czy „Robinsona Crusoe” będzie miało okazję je… wymyślić, a „Dixit” i opowieści starszych o starych, dobrych czasach mogą być do tego inspiracją.

Prosimy zwycięzców o przesłanie na nasz e-mail adresów do wysyłki (możliwa wysyłka Pocztą Polską lub Paczkomatem).

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w zabawie. 1000 polubień oraz zgłoszenia konkursowe dla nas są niesamowitą motywacją, by dalej rozwijać Przystanek Planszówka. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę, subskrybowania kanałów Facebook, Instagram, słuchania nadawanej przez nas w Radio Uniwersytet audycji. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także