TIK TAK BUM i TIK TAK BUM JUNIOR wracają w nowej odsłonie!

Autor:

Kategoria:

5 grudnia na polski rynek gier planszowych zostały wprowadzone dwie nowe, wersje gier TIK TAK BUM oraz TIK TAK BUM JUNIOR. Obie w nowej odsłonie przygotowanej przez Wydawnictwo PIATNIK. 

Jakie są zasady gry? Banalnie proste! Należy wymieniać wyrazy, które znajdują się w danej grupie liter, bądź słowa, które zostaną skojarzone z obrazkiem na karcie. Co więcej, gracze muszą uporać się z ciągle tykającą bombą, którą gracze przekazują sobie z rąk do rąk.

TIK TAK BUM

Jest to gra przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia, a w rozgrywce może brać udział od 2 do 12 graczy. Jak zostało wspomniane wcześniej, należy wymieniać wyrazy, które będą odpowiadać danej grupie liter, które zostaną uwzględnione przez wylosowana kartę. Dodatkowo w zestawie znajduje się „bomba”, której „wybuch” w losowym momencie (w zakresie od 10 do 60 sekund), oznacza, że gracz, który nie zdążył ją podać dalej, zbiera wylosowaną kartę. Należy ją podawać tak, by zdążyć, wypowiedzieć swoje słowo przed jej wybuchem. Grę wygrywa ten, który będzie miał najmniej kart.

W nowej edycji można znaleźć 2 razy więcej kart (110), ale również został odświeżony design pudełka.

TIK TAK BUM JUNIOR

Tik Tak Bum Junior / fot. Piatnik
Tik Tak Bum Junior / fot. Piatnik

Gra różni się od ww. tym, ze zamiast wymienianiu słów z grupy liter, należy dobierać słowa, kojarzące się z obrazkiem przedstawionym na karcie. Karty są podpisane w języki polskim oraz angielskim, co może być wykorzystywane przy nauce drugiego języka. Tak samo, jak w pierwszej wersji, tutaj również graczom towarzyszy tykająca „bomba”, która wybucha w niespodziewanym momencie.

W nowej edycji można znaleźć 2 razy więcej kart (110), podpisane w języku polskim i angielskim, które zostały obudowane w nową szatę graficzną i większe pudełko.

Gry będą dostępne w sprzedaży już przed świętami Bożego Narodzenia, a ich sugerowana cena za sztukę to 79,90 zł.

Źródło: Informacja prasowa od Wydawcy

Katarzyna Wilczek
Katarzyna Wilczek
Studentka Humanistyki 2.0. Lubi grać w różne rodzaje gier, oraz je tworzyć. Jest zafascynowana grafiką komputerową i poznawaniem skrótów klawiszowych do Photoshopa, a podróże, pocztówki i czytanie książek to hobby, które towarzyszą jej od wielu lat.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także