A Column of Fire – kolejna planszowa odsłona prozy Folletta

Autor:

Kategoria:

Ken Follett jeden z najsłynniejszych brytyjskich pisarzy, zapowiedział wydanie trzeciej części monumentalnego cyklu o Kingsbridge: A Column of Fire. Książka  doczeka się także planszowej odsłony jeszcze w tym roku!

Ken Follett w swoim dorobku ma kilkadziesiąt thrillerów, powieści szpiegowskich oraz historycznych. Wśród nich dwie, Filary Ziemi i Świat bez końca z pewnością znane są wielu miłośnikom planszówek. Szczególnie ta pierwsza zyskała sporą popularność, jako dobry przykład gatunku worker placement. Ale nie tylko mechaniką te gry się wyróżniały. Także przepięknym wykonaniem z niesamowitymi grafikami Michaela Menzla, które nie pozwalają przejść obok tych tytułów obojętnie.

O trzeciej części cyklu wiemy na razie bardzo niewiele. A Column of Fire ukazać się ma we wrześniu, czyli mniej więcej równolegle z wydaniem książki, nakładem wydawnictwa Kosmos. Jej autorem jest Michael Rieneck, czyli osoba współtworząca dwie poprzednie części (inne jego gry to między innymi Intryganci i Cuba). Z tej okazji planowany jest także dodruk Filarów ziemi (angielskiej wersji), którego spodziewać się można na początku 2018 roku. Niestety nie wiadomo, czy dodatek do Filarów albo Świat bez końca również doczekają się wznowienia.

Akcja książki osadzona będzie w XVI wieku w czasie panowania królowej Elżbiety I. Przedstawiać ma losy Willa Willarda i Margery Fitzgerald, a tłem perypetii dwójki zakochanych mają być rozgrywki polityczne i wojny między protestantami i katolikami. Jednym słowem spodziewać się można tego, za co najbardziej lubimy prozę Folletta.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy Galakta (polski wydawca Filarów ziemi i Świata bez końca), planuje przetłumaczyć ten tytuł na język polski.

Źródło: BoardGameGeek.com, LubimyCzytac.pl

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także