Po krowę na Portalkon

Autor:

Kategoria:

Już jutro wielu miłośników gier planszowych obierze kierunek Gliwice. Nic dziwnego, gdyż właśnie tam odbywać się będzie 9 edycja Portalkonu. A po co jechać na Portalkon? Ot choćby po…. krowę!

Portalkon / fot. Portal Games

Patrząc na planszówkową mapę Polski, nie sposób nie dostrzec Gliwic. Tam mieści się siedziba Wydawnictwa Portal, odbywa się Pionek będący najstarszą cykliczną imprezą planszówkową w naszym kraju, wreszcie w tym mieście położonym nad rzeką Kłodnicą, odbywa się Portalkon – spotkanie fanów gier Portal Games. I od razu zaznaczę, że nawet jeżeli nie znacie żadnej gry Portalu, na pewno nikt was z imprezy nie wyprosi. Myślę, że wręcz wyjątkowo ciepło przyjmie!

Bo Portalkon to szansa na poznanie nowych gier i integrację z innymi planszomaniakami. Ale spodziewajcie się czegoś więcej. Będzie prelekcja o planach wydawniczych, podsumowanie ubiegłego roku, prezentacja Pierwszych Marsjan, drużynowy konkurs. Nie zabraknie prototypów w tym dodatku do Cry Havoc i Alien Artifacts. A dla prawdziwych fanów, będą także krowy od Ignacego Trzewika.

Zatem kto może, niech obiera kierunek Gliwice. Portalkon odbędzie się w godzinach 10:00 – 18:00 w siedzibie Miejskiego Domu Kultury przy ul.Barlickiego 3. Więcej informacji na stronie Facebook wydarzenia.

Źródło: Facebook Wydawnictwa Portal

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także