Secret Hitler od History TV. Wybierzesz Kanclerza

Autor:

Kategoria:

Kanał telewizyjny History TV przygotował niespodziankę dla miłośników historii i planszówek. Z okazji premiery serialu Polowanie na Hitlera udostępnił polską wersję gry Secret Hitler w formie print and play.

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, Secret Hitler to gra imprezowa dla 5-10 osób, ze względu na swoją tematykę skierowana dla graczy w wieku 17+. Jeżeli na sam tytuł włącza wam się w głowie czerwone światło i niechęć do tej planszówki, mimo wszystko przeczytajcie jaki był zamysł autorów bo z całą pewnością nie jest to tytuł, który propaguje faszyzm.

Secret Hitler to projekt trzech autorów (Mike Boxleiter, Tommy Maranges, Max Temkin), którzy postanowili zebrać na niego pieniądze poprzez platformę Kickstarter. Akcja ruszyła pod koniec listopada 2016 roku i zamiast wymaganych 54 450 dolarów twórcy zebrali… 1 479 046! Obecnie gra dostępna jest w wersji pudełkowej oraz w wersji print and play. A dzięki kanałowi History Polska także w w wersji polskiej (instrukcja plus elementy gry w formie PDF).

Sama rozgrywka przypomina nieco starą (dobrą?) Mafię, lecz tu której gracze wcielają się w 3 dostępne role: liberałów, faszystów i Hitlera. Cel gry, przynajmniej dla liberałów, to nie dopuścić do dojścia do władzy faszystów. I pomimo, że tych ostatnich jest mniej, to mechanika ukrytych ról ma ukazać, iż historycznie nie łatwo było obronić się przed narastającą falą faszyzmu w Niemczech.

Instrukcję oraz grę można pobrać ze strony History Polska: link. Dodatkowo na stronie SecretHitler.com dostępna jest aplikacja ułatwiająca rozpoczęcie rozgrywki.

Źródło: History Polska

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ