Dzień edukacji prawnej z planszowym akcentem. Prawopolis

Autor:

Kategoria:

Dziś, 15 marca, po raz pierwszy obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Prawnej. Dzięki staraniom fundacji Court Watch Polska, podczas jego obchodów nie zabraknie planszowych akcentów. 

Ignorantia legis non excusat, ilekroć słyszę tą łacińską sentencję ogarnia przerażenie z powodu braków w edukacji prawnej, jakie ma większość z nas, a także z powodu hermetycznego języka, który nie ułatwia zwykłym śmiertelnikom przyswojenia obowiązujących przepisów.  Court Watch Polska postanowiło poszukać przyjaznej formy przekazania wiedzy prawnej, tworząc grę Prawopolis.

Program Edukacji Prawnej jest ważną częścią działań naszej Fundacji. Jak wiadomo nieznajomość prawa szkodzi. Grając w „Prawopolis” młodzi ludzie dowiadują się rzeczy, które mogą uchronić ich przed kłopotami i bardzo przydać im się w życiu – Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch Polska.

Gra Prawopolis pozwala graczom na wcielenie się w rolę pełnomocnika. Powstała jako narzędzie edukacyjne, pozwalające na uatrakcyjnienie lekcji prowadzonych przez wolontariuszy fundacji w szkołach. Opiera się na mechanice quizu zawierającego pytania z różnych dziedzin prawa oraz zarządzania surowcami (wiedzą) niezbędną do rozstrzygania pojawiających się w trakcie rozgrywki spraw. Z jednej strony dostarczać rozrywki i emocji, jakie niesie ze sobą rywalizacja przy planszy, z drugiej może stać się punktem wyjścia dla nauczyciela/mentora do pogłębionej analizy różnych aspektów prawa. Dzięki prostocie reguł z powodzeniem może być wykorzystywana także w domach.

Pokazy gry Prawopolis odbędą się w różnych miastach Polski m.in. w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Białymstoku, Toruniu i Nowym Sączu. Szczegółowy harmonogram znaleźć można na stronie www.prawopolis.pl

Źródło: informacja prasowa

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także