Konkurs: Przybyłem, zobaczyłem, rozszyfrowałem

Autor:

Kategoria:

Na półki sklepowe powróciła gra Kryptos, w nowej, odświeżonej odsłonię. Z tej okazji, wraz z Fabryką Kart Trefl z Krakowa przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze gry Kryptos.

Rejewski, Zygalski, Różycki: trzech polskich kryptologów, których nazwiska trwale zapisały się na kartach historii. To właśnie dzięki nim udało się złamać szyfr Enigmy. Dziś proponujemy, byście to wy, drodzy czytelnicy Przystanku Planszówka, wcielili się w rolę kryptologów.

Konkurs „Przybyłem, zobaczyłem, rozszyfrowałem”

Tym razem zadanie nie należy do łatwych. By mieć szanse na wygranie jednego z trzech egzemplarzy gry Kryptos należy złamać szyfr i przesłać na wskazany adres hasło ukryte w zaszyfrowanym tekście.  Damy wam dwie wskazówki.

Hasło do odgadnięcia: Y F C L X S M X E S

Wskazówka 1.

W szyfrze pominięto polskie znaki. Rozszyfrowano już inne hasło, z wykorzystaniem tego szyfru:

V X F C Y Z E T I Q = Przystanek

Wskazówka 2 została ujawniona podczas audycji o grze Kryptos, którą nadawaliśmy 22 marca. Za kilka dni zamieścimy tutaj jej nagranie, aby każdy komu do tego czasu nie uda się złamać szyfru, mógł skorzystać z podpowiedzi.

Wskazówka 2.

Wskazówkę drugą można znaleźć odsłuchując naszą audycję. Dla ułatwienia podamy, że podpowiedź znajduje się blisko końca audycji i związana jest z użytą metodą szyfrowania:

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres konkurs@przystanekplanszowka.pl, w tytule maila wpisując „Konkurs: Przybyłem, zobaczyłem, rozszyfrowałem”. Na odpowiedzi czekamy do 6 kwietnia , do godziny 23:59. Będzie nam miło jeżeli dodatkowo udostępnicie informacje o konkursie na Facebooku (nie jest to obowiązkowe).

Nagroda

Teraz część najważniejsza i najprzyjemniejsza – nagrody. Tym razem są to trzy egzemplarze gry Kryptos ufundowane przez Fabrykę Kart Trefl-Kraków.

Kryptos / fot. Fabryka Kart Trefl-Kraków

Regulamin konkursu „Przybyłem, zobaczyłem, rozszyfrowałem”:

  1. Organizatorem konkursu „Przybyłem, zobaczyłem, rozszyfrowałem” jest Przystanek Planszówka.
  2. Konkurs trwa od 23 marca 2017 roku, od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu, do dnia 6 kwietnia do godziny 23:59.
  3. Konkurs polega na złamaniu szyfru i przesłaniu hasła na adres wskazany w punkcie 4 regulaminu. Hasło do odszyfrowania to Y F C L X S M X E S. W trakcie trwania konkursu podane będą dwie wskazówki, które mogą pomóc w rozwiązaniu zadania. Osoby, które odszyfrują hasło bez wskazówek, nie muszą czekać z przesyłaniem odpowiedzi.
  4. Odpowiedzi należy przesłać emailem w terminie do dnia 6 kwietnia 2017 r. do godz. 23.59 na adres: konkurs@przystanekplanszowka.pl, w temacie wpisując „konkurs Przybyłem, zobaczyłem, rozszyfrowałem”. Wiadomość z przesłanymi odpowiedziami należy podpisać imieniem i nazwiskiem.
  5. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez jury, w skład którego wchodzi redakcja serwisu www.przystanekplanszowka.pl, spośród osób które prześlą prawidłowo rozszyfrowane hasło konkursowe o którym mowa w punkcie 3, w terminie określonym w punkcie 4 niniejszego Regulaminu.
  6. Nagrodą w konkursie są trzy egzemplarze gry autorstwa Piotra Siłki pt. Kryptos
  7. Wraz z przesłaniem zgłoszenia Uczestnik konkursu wyraża zgodę na nieodpłatną publikację zgłoszenia na fanpejdżu i stronie internetowej serwisu Przystanek Planszówka.
  8. Laureat konkursu zostanie ogłoszony w odrębnym wpisie na portalu Przystanek Planszówka, do dnia 10 kwietnia.
  9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata danych osobowych. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika.
  10. Fundatorem nagród w konkursie jest wydawnictwo Fabryka Kart Trefl-Kraków.
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także