Marcowe nowości od Naszej Księgarni

Autor:

Kategoria:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia nie zwalnia tempa. W marcu spodziewać się możemy dwóch nowych tytułów oraz małej niespodzianki.

Pierwszy z tytułów, których premiera planowana jest na połowę marca to Wielka ucieczka czyli nowa odsłona wydanej 17 lat temu gry Cartagena. I choć jej kolejna odsłona pojawi się w blisko 20 krajach, to tylko u nas będzie ona posiadać atrakcyjniejszą oprawę graficzną, którą przygotował Tomasz Larek. Sam wydawca tak pisze o grze:

Każdy gracz posiada sześciu piratów, którym pomaga w ucieczce z lochów. Piraci muszą dotrzeć do czekającej na nich łodzi. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy w niej miejsca! Gracze muszą w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów, ponieważ nie zawsze wygrywa ten, który biegnie najszybciej. Czasami trzeba się cofnąć, aby zdobyć przedmioty przydatne w dalszej ucieczce. Gra kończy się, gdy któryś z graczy umieści w łodzi wszystkich swoich piratów. Zostaje on zwycięzcą i szczęśliwie odpływa, pozostawiając kompanów na pastwę losu.

Drugi tytuł jest zdecydowanie młodszy, bo mający swoją premierę w 2014 roku Sugar Gliders, który w Polsce będzie nosił tytuł Twardy orzech do zgryzienia. Naszym zadaniem będzie przemieszczać swoją wiewiórkę po drzewie, by gromadzić zapasy orzechów. Choć brzmi to banalnie, to by zwyciężyć należy planować kilka ruchów do przodu, by przechytrzyć przeciwnika.

Dodatkowo w obu grach znajda się płócienne woreczki, które pomogą zabrać grę w podróż. W przypadku gier Naszej Księgarni do jednego woreczka zmieścić można nawet 4 tytuły jednocześnie (Domek na drzewie, Gra na emocjach, Bankrut i Fabryka robotów).

Źródło: informacja prasowa od Wydawcy

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także