Pyrkon 2017 – nasz kolejny przystanek

Autor:

Kategoria:

Dzień dobry, Przystankowicze! Z tej strony Agata i Mateusz. W tym roku to my wyruszyliśmy do Poznania pod szyldem Przystanku Planszówka i to my opowiemy Wam, co dobrego działo się w czasie tych kilkudziesięciu wyjątkowych godzin. W zasadzie to więcej pokażemy niż opowiemy, bo – jak to bywa na takich festiwalach – słów nieco brakuje.

Tym bardziej, że na samym początku Agata dała sobie upuścić trochę krwi. 😉

W sobotę o 19:00 zasiedliśmy w Sali Ziemi, by obserwować najlepsze cosplay’e. Wkręciliśmy się tak mocno, że zostaliśmy do samego końca! Jednak najważniejszym powodem, dla którego się tam znaleźliśmy, było oczywiście przyznanie nagrody Gry Roku.

Założymy się, że obserwujecie również innych planszówkowych blogerów i vlogerów, więc jesteście na czasie, jednak dla formalności – oto wyniki:

Gra Roku 2017 Nagroda Główna: Terraformacja Marsa

Gra Roku 2017 dla całej rodziny: Domek

Gra Roku 2017 zaawansowana: Terraformacja Marsa

Gra Roku 2017 dla dzieci: Epoka Kamienia Junior 

Wyróżnienia:

Najlepsza gra tematyczna: Star Wars Rebelia

Najlepsza oryginalna grafika: Jakub Różalski – Scythe 

Najlepszy debiut: Klemens Kalicki – Domek

Najlepszy polski autor: Filip Miłuński

Nagroda specjalna imienia Michała Gościniaka: Adam Badura

Niedziela upłynęła nam pod znakiem marszu pomiędzy najróżniejszymi, kolorowymi stoiskami i rozmów z przedstawicielami wydawnictw – za nie wszystkie bardzo dziękujemy. Przy sporym stoisku Portalu mieliśmy okazję zagrać w Fuse, dłużej zabawiliśmy też u starego dobrego Munchkina  – Black Monk. Co zaskakujące, przy stoisku Lucrum Games role się trochę odwróciły i to my mieliśmy powiedzieć o tym, co robimy – szczególnie w środy o 20:30. Tomasz Międzik i reszta ekipy Lucrum nie zgłosiła żadnych nagłych usterek związanych z ich kamerą, więc chyba podołaliśmy!

Baterie naładowane, działamy dalej. Jeśli nigdy nie byliście na Pyrkonie, a interesuje Was szeroko pojęta fantastyka bądź po prostu gry – przyjedźcie tam koniecznie choć na jeden dzień.

 

Relację audio z Pyrkonu będziecie mogli wysłuchać 10 maja o 20:30 podczas audycji Przystanek Planszówka w Radiu Uniwersytet.

Agata Borowska
Agata Borowska
Jeśli nie gra w planszówki, prawdopodobnie spędza czas na rowerze. Na równi z jeżdżeniem po mieście na ostrym kole uwielbia indoor cycling – od kilku lat spełnia się jako instruktor. Pozostały wolny czas poświęca na Radio Uniwersytet i prowadzenie bloga.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także