Galakta opowie ci legendę…

Autor:

Kategoria:

Wydawnictwo Galakta opowie wam legendę. Legendę o przywódcach Wielkich Klanów Szmaragdowego Cesarstwa Rokuganu i toczących ze sobą walkę o honor. Zasiądźcie zatem do stołu, wyciągnijcie planszówkę i wyruszcie do Kraju Wschodzącego Słońca….

Legenda Pięciu Kręgów to już karciana legenda. Od 1995 roku (1997 roku w przypadku gry fabularnej) gracze z całego świata przystępują do klanów, by walczyć ze sobą, czy to w zaciszu własnych domów, czy na lokalnych, regionalnych, krajowych i światowych turniejach. Jeszcze do niedawna gra miała format karcianki kolekcjonerskiej. Po przejęciu praw do marki przez Fantasy Flight Games, od niedawna Legendy przyjęły format „żywej karcianki” (Living Card Games).

Legenda Pięciu Kręgów: gra karciana / fot. Galakta

Pierwszy raz karciane Legenday Pięciu Kręgów zostały przetłumaczone na język polski. Pierwsza część serii, Legenda Pięciu Kręgów: Gra karciana, ukazała się nakładem Wydawnictwa Galakta i znaleźć ją można w dobrych sklepach z grami planszowymi. Oto co o grze pisze sam wydawca:

Gra utrzymana jest w klimacie feudalnej Japonii, a jej estetyka nawiązuje do tradycyjnych przedstawień japońskich w perspektywie zachodnich znanych ilustratorów. Bez względu na to, czy ceni się przede wszystkim japońską wytrwałość i zaciętość w walce, kunszt i finezję sztuki, filozofię i dyscyplinę duchową czy może tę swoistą „inność” kultury – każdy znajdzie klan najlepiej odpowiadający swoim zainteresowaniom. Każdy z Siedmiu Klanów kroczących drogą bushidō ma własną, unikalną filozofię i sposób postępowania w walce. Niektóre klany mogą wydawać się bardziej lub mniej podobne do siebie przez pokrewność dyscyplin, w których się specjalizują, jednak każdy z nich ma swój niepowtarzalny zakres umiejętności i sposób dowodzenia swoich racji.

Co ciekawe, Galakta oddaje w ręce graczy nie tylko grę, ale także zbiór opowiadań, które możecie pobrać za darmo ze stronie wydawcy. Dzięki nim łatwiej wam będzie zrozumieć filozofię poszczególnych klanów.

Jak można się spodziewać, odbiór gry mającej ponad 20 letnią historię, która zyskuje obecnie nową formę, może być bardzo różny w zależności, czy od lat jest się członkiem klanu, który poświęcił masę czasu (i majątku!) na rozbudowywanie własnych talii, czy dopiero otwiera się wrota do feudalnej krainy. Dlatego jeżeli już mieliście kontakt z Legendą Pięciu Kręgów w nowej odsłonie – koniecznie napiszcie o swoich wrażeniach.

Źródło: informacja prasowa od wydawcy

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także