Zapraszamy na Bebok. Weekend z Sherlockiem, Cthulhu i historią

Autor:

Kategoria:

Święto Niepodległości Polski tradycyjnie kojarzyć nam się powinno wolnym od pracy, w trakcie którego, wspólnie z rodziną, świętujemy to ważne wydarzenie w historii naszego kraju. Jedni tego dnia udadzą się zapewne na marsz, inni będą uczestniczyć w inscenizacjach i koncertach piosenek patriotycznych. Można też spróbować czegoś jeszcze innego, a mianowicie udziału w specjalnym konwencie gier planszowych. Zapraszamy na Bebok – śląskie dni z grami fabularnymi i planszowymi.

Bebok to cykliczna i uznana wśród miłośników gier planszowych impreza organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, a także działającą przy nim grupę Gildię Fanów Fantastyki „Bastylion”. Celem wydarzenia jest umożliwienie uczestnikom spędzenia dwóch dni na aktywnym graniu w gry fabularne i gry planszowe. Dodatkowo w programie imprezy planowane są konkursy z nagrodami, warsztaty, prelekcje i inne pokazy.

W ramach nadchodzącej edycji organizatorzy przygotowali kilka motywów przewodnich. Pierwszym z nich jest w przełom XIX i XX wieku i tajemniczy klimat znany z opowiadań o Sherlocku Holmesie, filmów noir, czy też świata mitów Cthulhu. Chociaż obrana tematyka na pierwszy rzut oka wydaje się mroczna i surowa, organizatorzy zapewniają o chęci utrzymania rodzinnego charakteru konwentu. W związku z tym część atrakcji i konkursów będzie wprost dostosowana do młodszych uczestników.

Nie może zabrakność także akcentów związanych ze świętem 11 listopada. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów możemy oczekiwać m.in. turnieju gry planszowej z motywem historycznym, czyli Timeline Polska, a także prezentacji Scythe. To oczywiście tylko niektóre z wielkiego grona zapowiadanych atrakcji. W programie imprezy zaplanowano również:

  • turniej eliminacji Mistrzostw Polski w Neuroshima Hex oraz Marco Polo,
  • turnieje Timeline: Polska, Sherlock oraz Imionki,
  • prezentacje gier wydawnictw Thistroy Games, Egmont, Granna oraz Nasza Księgarnia,
  • larp „Kontener A” (prowadzenie: GRART),
  • sesje RPG,
  • Giełdę Gier Używanych.

Imprezę wspierają kolejni partnerzy a pula nagród w konkursach już teraz prezentuje się bardzo okazale! Bebok zapowiada jednak, że to nie wszystko! Śledźcie jego poczynania na stronie internetowej  oraz Facebooku!

Ósma edycja konwentu odbędzie się 11 i 12 listopada 2017 roku w Bytomiu, w województwie Śląskim. Atrakcje Beboka będą zlokalizowane w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 znajdującym się przy ulicy Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom. Teren imprezy będzie otwarty dla uczestników w godzinach 10:00 – 19:00 w każdym dniu konwentu.

Źródło: informacja prasowa

Wojciech "Wojti" Kowalski
Wojciech "Wojti" Kowalski
Kolekcjoner planszówek z Olkusza. Wierzy, że potrafią one zmieniać ludzi na lepsze. Gdy nie gra, prawdopodobnie siedzi i ogląda sport w telewizji, zajadając się żelkami lub jeździ na rowerze.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także