„Egzorcyzmy” na Dominion Online

Autor:

Kategoria:

Dominion Online doczekało się kolejnej, z pozoru niewielkiej aktualizacji. Ucieszy ona jednak wiele osób, które obawiały się… Opętania.

Possesion (Opętanie) to karta królestwa z dodatku Dominion Alchemy, który nie doczekał się jeszcze polskiego wydania. Wiele osób uważa go za jedno z najsłabszych rozszerzeń serii. Czy słusznie, to temat na osobną recenzję, jednak pewne jest to, że ze względu na nową kartę Skarbu – Potion (Eliksir) – jest on najbardziej hermetycznym dodatkiem. A do tego zawierającym jedną z najbardziej kontrowersyjnych kart serii.

Possesion to karta Akcji, pozwalająca na „przejęcie” ręki przeciwnika po lewej stronie. Wykonuje on dodatkową turę w czasie której podejmujemy za niego wszystkie decyzje. Karty, które w tym czasie doda, trafiają do nas. Te, które miałyby trafić na śmietnisko, odkładane są na stos kart odrzuconych. Już po opisie widać, że ta karta jest po prostu… wredna.

Dominion Alchemy – Possesion / fot. Dominion Wiki Polska

Analizy rozgrywek na Dominion Online i bezpośrednie prośby grających doprowadziły do decyzji usunięcia tej karty z rozgrywek rankingowych. Często zdarzało się, że po rozpoczęciu partii, gracze widząc, że w zestawie kart Królestwa jest Possesion, opuszczali stół. Nie oznacza to jednak jej całkowitego usunięcia jej z platformy. Jest to rozwiązanie tymczasowe wynikające z braku możliwości wyboru „zbannowanych” kart przez graczy. Wśród planowanych aktualizacji pojawić się ma m.in. „czarna lista kart”, która pozwoli każdemu graczowi zdefiniować 5 kart, których nie chce używać podczas rozgrywek. Gdy taka możliwość się pojawi, Possesion powróci do rankingowych rozgrywek. W przypadku rozgrywek nie objętych rankingiem, karta cały czas jest dostępna.

Dominion Online jest oficjalną platformą pozwalającą na rozgrywki w Dominiona w sieci. Rejestracja jest darmowa i daje nam dostęp do kart z podstawowej wersji gry. Pozostałe dodatki dostępne są w ramach opłat abonamentowych. Posiadanie konta podstawowego nie wyklucza rozgrywek w inne dodatki z osobą posiadającą abonament na nie.

Pomóż współtworzyć

 

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także